link1440 link1441 link1442 link1443 link1444 link1445 link1446 link1447 link1448 link1449 link1450 link1451 link1452 link1453 link1454 link1455 link1456 link1457 link1458 link1459 link1460 link1461 link1462 link1463 link1464 link1465 link1466 link1467 link1468 link1469 link1470 link1471 link1472 link1473 link1474 link1475 link1476 link1477 link1478 link1479 link1480 link1481 link1482 link1483 link1484 link1485 link1486 link1487 link1488 link1489 link1490 link1491 link1492 link1493 link1494 link1495 link1496 link1497 link1498 link1499 link1500 link1501 link1502 link1503 link1504 link1505 link1506 link1507 link1508 link1509 link1510 link1511 link1512 link1513 link1514 link1515 link1516 link1517 link1518 link1519 link1520 link1521 link1522 link1523 link1524 link1525 link1526 link1527 link1528 link1529 link1530 link1531 link1532 link1533 link1534 link1535 link1536 link1537 link1538 link1539 link1540 link1541 link1542 link1543 link1544 link1545 link1546 link1547 link1548 link1549 link1550 link1551 link1552 link1553 link1554 link1555 link1556 link1557 link1558 link1559
Есмаганбетова Мадина Казыккызы
Должность:бастауыш сынып мұғалімі
Группа:Посетители
Страна:Казахстан
Регион:Атырау қаласы
Ана тілінен ашық сабақ "Қазақстан картасы"

Ана тілі

Күні: 25.02.2016

Сыныбы: 1 «Б»

Сабақтың тақырыбы:

Е.Өтетілеуұлы "Қазақстан картасы" Тасымал

Сабақтың мақсаты:

Карта құрлысымен таныстыру. Й,у дыбысынан басталатын буындармен жұмыс жасап үйрену.

Сабақтың міндеті:

-Отаны ,елі ,жері туралы түсінік қалыптастыру.
-Қазақстан облыстарын таныту.
-Өз аулы қай облыстың, қай жерінде орнасласқандығын білуге жұмыстандыру.
-Дәптерде тасымалдауға машықтандыру.

Дереккөздер:

Ресурстар, видеоролик, презентациялар, АКТ

Сабақтың әдіс-тәсілдері:

Серпілген сауал, мюнстенберг, топтық жұмыс, СТО

Күтілетін нәтиже:

  • Қартамен танысады.
  • Отаны,елі, жері туралы түсінік қалыптасады.
  • Керекті елді,жерді картадан табуды үйренеді.
  • й,у дыбыстарынан басталатын буындармен
    сауатты жұмыс жасап үйренеді.
  • Ынтымақтастық атмосферасы қалыптаса
    түседі.

Тапсырмалар:

1. Постер қорғау;

2. Оқулықпен жұмыс;

3. Шығармашылық тапсырма

4. Карта құрастыру

Сабақтың барысы

кезеңдері

Мұғалімнің іс - әрекеті

Оқушының әрекеті

І Ұйымдастыру

ІІ

Психологиялық ахуал қалыптастыру

Оқушыларды шаттық шеңберіне тұрғызу.

Топқа бөлу: Отан, туған жер, атамекен

Бір — біріне тілек айту

Топқа бөлінеді.

Білу

Үй тапсырмасын сұрау.

«Қазақстан- Республикам менің» жатқа сұрау

Өткенді сабақты бекіту.

«Серпілген сауал» әдісі

- Тасымал дегеніміз не?

- Сөздің тасымалданбаған бөлігінен соң не қойылады?

- Өлеңде қандай батырлардың есімдері айтылған?

- Тағы қандай ақындардың есімдері аталды?

- Буын дегеніміз не?

әр топтан 2 оқушыдан жатқа айтады.

Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

Түсіну

Жаңа сабақ: Қазақстан картасы" Тасымал.

Мюнстенберг әдісі

Автор туралы мәлімет:

Ермек Өтетілеуұлы

Ой қозғау

"Қазақстан қалалары" видеоролик

Карта туралы түсінік.

Карта - жер бетінің кішірейтілген бейнесі.

АКТ -мен орындайды.

Слайд арқылы танысады.

Видеороликтен танысады.

Қолдану

Оқулықпен жұмыс.

- тізбектей мәнерлеп оқыту.

.

Дәптермен жұмыс:

74 - жаттығу.

Сөз бөлігін й әрпінен бастап тасымалдаңдар.

Жа - йылым, тү- йе, қа - йық, сү - йек, ме - йірімді.

Өлеңді тізбектей мәнерлеп оқиды.

Оқушылар дәптерлеріне жазады.

Талдау

Сергіту сәті:

«Жұмыр қылыш»

Шығармашылық тапсырма

І топ - "Адасқан әріптер"

ІІ топ — "Менің қалам" эссе

ІІІ топ — Керісінше оқу, буынға бөлу

Оқушылар қимылмен орындайды

Әріптер сөздер құрастырады.

Эссе жазады.

Сөздерді керісінше оқиды, буынға бөледі, буын түрлеріне ажыратады.

Жинақтау

«Карта құрастыру»

Карта бөліктеріне жазылған сұрақтарға жауаптар алынады.

Ой қорыту:

Балалар, өз туған жеріңді-әдемі әсем қаламен де айырбастама!

Өйткені, ол сенің кіндік қаның тамып, жарық дүниені көрген жерің.

Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, карта құрастырады.

Бағалау

Мұғалімнің бағалауы

Оқушылар бас бармақ, бағдаршам арқылы топтарды формативті бағалау

Үйге тапсырма

«Қазақстан картасы» мәнерлеп оқу, 75-жаттығуды орындау.

Күнделіктеріне жаздыру

Рефлексия

"Алма ағашы" мен "Лимон ағашы"

Музыкалық әуен "Атамекен"

Өздерінің бүгінгі сабақты қалай меңгергенін стикерлер арқылы ағаштарға белгілейді.

Оқушылар әнді орындайды

Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности