link10080 link10081 link10082 link10083 link10084 link10085 link10086 link10087 link10088 link10089 link10090 link10091 link10092 link10093 link10094 link10095 link10096 link10097 link10098 link10099 link10100 link10101 link10102 link10103 link10104 link10105 link10106 link10107 link10108 link10109 link10110 link10111 link10112 link10113 link10114 link10115 link10116 link10117 link10118 link10119 link10120 link10121 link10122 link10123 link10124 link10125 link10126 link10127 link10128 link10129 link10130 link10131 link10132 link10133 link10134 link10135 link10136 link10137 link10138 link10139 link10140 link10141 link10142 link10143 link10144 link10145 link10146 link10147 link10148 link10149 link10150 link10151 link10152 link10153 link10154 link10155 link10156 link10157 link10158 link10159 link10160 link10161 link10162 link10163 link10164 link10165 link10166 link10167 link10168 link10169 link10170 link10171 link10172 link10173 link10174 link10175 link10176 link10177 link10178 link10179 link10180 link10181 link10182 link10183 link10184 link10185 link10186 link10187 link10188 link10189 link10190 link10191 link10192 link10193 link10194 link10195 link10196 link10197 link10198 link10199 link10200 link10201 link10202 link10203 link10204 link10205
Чонаева Лаура Кахарманкызы
Должность:учитель казахского языка и литературы
Группа:Посетители
Страна:Казахстан
Регион:г. Алматы
Сабақ жоспары "Алматы қаласы"

Пәні:қазақтілі

Тақырыбы:Қазақстан қалалары

Сыныбы:8 «А»

Сабақтың мақсаты:

Білімділік мақсаты:Қазақстанқалаларыжайында толық ақпараттандыру,

олардың ерекшеліктері туралы мәлімет беру

Дамытушылық мақсаты: Оқушыларды ойын элементтері арқылы мәтінді

есте сақтауын, сөздік қорын молайту,тіл

байлығын дамыту, сабақты тұжырымдап,

қорыта білуге дағдыландыру;

Тәрбиелік мақсаты: Отанына, еліне, жеріне деген сүйіспеншілікке

тәрбиелеу

Сабақтың типі: жаңа сабақ

Сабақтың әдісі: топтық жұмыс, сұрақ-жауап, сыни тұрғыдан ойлау

стратегияларын қолдану,диалог

Сабақтың көрнекілігі: слайд, үлестірме қағаздар.

Сабақтың барысы:

• Ұйымдастыру кезеңі

• Үй тапсырмасын тексеру кезеңі

• Жаңа сабақ

• Бекіту

• Қорытындылау

• Бағалау

• Үйге тапсырма

Ұйымдастыру кезеңі:

1. Оқушыларды түгендеу.

2. Бір-біріне жақсы тілектер білдіру.

Мұғалім: Сабақ бастамас бұрын тақтадағы түрлі-түсті стикерді таңдап, таңдаған түстер бойынша топтасып отырамыз.Топ ережесін құрамыз. Балалар, назарымызды тақтадағы тірек сызбаға аударайық. Қандай сөздер жазылған? Осы кластер арқылы сабақтың тақырыбын табайық.

Ықтимал жауап: Қала аттары

- Ендеше, бүгінгі сабақтың тақырыбы : «Қазақстан қалалары»

Балалар, жұмысты әрі қарай жалғастыру үшін, сабақтың мақсатын анықтап алайық. Қазір, алдарыңызға қала аттары жазылған парақты қоямын.

Мұғалім: Бүгінгі сабақта 3 топ болып жұмыс істейміз

1-топ - Қызылорда

2-топ - Алматы

3-топ - Астана

(Әр топқа мәтін, алгоритмпарақшаларытаратылады.)

Жұмысалгоритмі:

1. Әр топқа үлестірме қағаз таратылады, сөз тіркестерін, сөйлемдер құрастырыңыздар. (5 мин)

2. Мәтінді түсініп оқып, мәтіндітірек сызба арқылы әңгімелеңіздер. ЖИГСО әдісі (баяндамашы,хатшы, бақылаушы,төраға) (10 мин)

3. І топ –ІІ топқа, ІІ топ - ІІІ топқа ,ІІІ топ - І топқа өз мәтіндеріңіз бойынша сұрақтар қойыңыздар.( 10 мин)

4. Тақтадағы «Кім тапқыр?» ойыны арқылы «Отан, жер» туралы мақал- мәтелдерді еске түсіріңіздер. (5мин)

5. «Инсерт» стратегиясы бойынша алдарыңыздағы қағаздарды

толтырыңыздар (4 мин)

6. Алдарыңыздағы бағалау критерийлері арқылы топты бағалаңыздар.

(5мин)

Рефлексия

І кезең

Әр топқа үлестірме қағаздар таратылады, берілген сөздермен сөз тіркестерін, сөйлемдер құрастырыңыздар.

ІІ кезең

Мәтінді түсініп оқып,мәтінді тірек сызба арқылы әңгімелеңіздер. Әр топқа мәтін таратылып беріледі . ЖИГСО әдісі (баяндамашы,хатшы, бақылаушы, төраға)

ІІІ кезең

Мәтін бойынша І топ - ІІ топқа, ІІ топ — ІІІ топқа, ІІІ топ — І топқа сұрақ дайындаңыздар.

ІV кезең

«Кім тапқыр?» ойынындағы мақал — мәтелдерді еске түсіріңіздер.

1. Туған жер — тұғырың, күймейсің.

2. Ел қадірін көрген біледі, Туған елдей ел болмас.

3. Елің — панаң, Өз еліңде ұлтан бол.

4. Туған жердей жер болмас, Туған ел - қыдырың..

5. Отан үшін отқа түс, Жерің — анаң.

6. Басқа елде сұлтан болғанша, Жер қадірін жүрген біледі.

V кезең

«Инсерт» стратегиясы бойынша алдарыңыздағы қағаздарды толтырыңыздар

Мен білемін

Мен үшін жаңа ақпарат

Менің білгім келеді

VІ кезең

Алдарыңыздағы бағалау критерийлері арқылы топты бағалаңыздар.

Рефлексия

Үй тапсырмасы: «Менің сүйікті қалам» шағын эссе жазып келіңіздер

Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности