Чонаева Лаура Кахарманкызы
Должность:учитель казахского языка и литературы
Группа:Посетители
Страна:Казахстан
Регион:г. Алматы
Сабақ жоспары "Қазақстан қалалары"

Пәні:қазақтілі

Тақырыбы:Қазақстан қалалары

Сыныбы:8 «А»

Сабақтың мақсаты:

Білімділік мақсаты:Қазақстанқалаларыжайында толық ақпараттандыру,

олардың ерекшеліктері туралы мәлімет беру

Дамытушылық мақсаты: Оқушыларды ойын элементтері арқылы мәтінді

есте сақтауын, сөздік қорын молайту,тіл

байлығын дамыту, сабақты тұжырымдап,

қорыта білуге дағдыландыру;

Тәрбиелік мақсаты: Отанына, еліне, жеріне деген сүйіспеншілікке

тәрбиелеу

Сабақтың типі: жаңа сабақ

Сабақтың әдісі: топтық жұмыс, сұрақ-жауап, сыни тұрғыдан ойлау

стратегияларын қолдану,диалог

Сабақтың көрнекілігі: слайд, үлестірме қағаздар.

Сабақтың барысы:

• Ұйымдастыру кезеңі

• Үй тапсырмасын тексеру кезеңі

• Жаңа сабақ

• Бекіту

• Қорытындылау

• Бағалау

• Үйге тапсырма

Ұйымдастыру кезеңі:

1. Оқушыларды түгендеу.

2. Бір-біріне жақсы тілектер білдіру.

Мұғалім: Сабақ бастамас бұрын тақтадағы түрлі-түсті стикерді таңдап, таңдаған түстер бойынша топтасып отырамыз.Топ ережесін құрамыз. Балалар, назарымызды тақтадағы тірек сызбаға аударайық. Қандай сөздер жазылған? Осы кластер арқылы сабақтың тақырыбын табайық.

Ықтимал жауап: Қала аттары

- Ендеше, бүгінгі сабақтың тақырыбы : «Қазақстан қалалары»

Балалар, жұмысты әрі қарай жалғастыру үшін, сабақтың мақсатын анықтап алайық. Қазір, алдарыңызға қала аттары жазылған парақты қоямын.

Мұғалім: Бүгінгі сабақта 3 топ болып жұмыс істейміз

1-топ - Қызылорда

2-топ - Алматы

3-топ - Астана

(Әр топқа мәтін, алгоритмпарақшаларытаратылады.)

Жұмысалгоритмі:

1. Әр топқа үлестірме қағаз таратылады, сөз тіркестерін, сөйлемдер құрастырыңыздар. (5 мин)

2. Мәтінді түсініп оқып, мәтіндітірек сызба арқылы әңгімелеңіздер. ЖИГСО әдісі (баяндамашы,хатшы, бақылаушы,төраға) (10 мин)

3. І топ –ІІ топқа, ІІ топ - ІІІ топқа ,ІІІ топ - І топқа өз мәтіндеріңіз бойынша сұрақтар қойыңыздар.( 10 мин)

4. Тақтадағы «Кім тапқыр?» ойыны арқылы «Отан, жер» туралы мақал- мәтелдерді еске түсіріңіздер. (5мин)

5. «Инсерт» стратегиясы бойынша алдарыңыздағы қағаздарды

толтырыңыздар (4 мин)

6. Алдарыңыздағы бағалау критерийлері арқылы топты бағалаңыздар.

(5мин)

Рефлексия

І кезең

Әр топқа үлестірме қағаздар таратылады, берілген сөздермен сөз тіркестерін, сөйлемдер құрастырыңыздар.

ІІ кезең

Мәтінді түсініп оқып,мәтінді тірек сызба арқылы әңгімелеңіздер. Әр топқа мәтін таратылып беріледі . ЖИГСО әдісі (баяндамашы,хатшы, бақылаушы, төраға)

ІІІ кезең

Мәтін бойынша І топ - ІІ топқа, ІІ топ — ІІІ топқа, ІІІ топ — І топқа сұрақ дайындаңыздар.

ІV кезең

«Кім тапқыр?» ойынындағы мақал — мәтелдерді еске түсіріңіздер.

1. Туған жер — тұғырың, күймейсің.

2. Ел қадірін көрген біледі, Туған елдей ел болмас.

3. Елің — панаң, Өз еліңде ұлтан бол.

4. Туған жердей жер болмас, Туған ел - қыдырың..

5. Отан үшін отқа түс, Жерің — анаң.

6. Басқа елде сұлтан болғанша, Жер қадірін жүрген біледі.

V кезең

«Инсерт» стратегиясы бойынша алдарыңыздағы қағаздарды толтырыңыздар

Мен білемін

Мен үшін жаңа ақпарат

Менің білгім келеді

VІ кезең

Алдарыңыздағы бағалау критерийлері арқылы топты бағалаңыздар.

Рефлексия

Үй тапсырмасы: «Менің сүйікті қалам» шағын эссе жазып келіңіздер

Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности