Пәні: қазақ тілі
Тақырыбы:Астана көшесіне саяхат
Сыныбы: 8 «А»
Сабақтың мақсаты:
Білімділік мақсаты: « Астана көшесіне саяхат» тақырыбын түсіндіру, бір-
біріне ақпарат беру
Дамытушылық мақсаты: Оқушылардың Астана көшесіне саяхат жасай
отырып сөздік қорын, тіл байлығын дамыту
Тәрбиелік мақсаты:Астананың әлемдік жетістіктерін айта отырып,
Сабақтың типі: жаңа сабақ
Сабақтың әдісі:Топтық жұмыс,сұрақ-жауап,анализ-синтез, тұжырымдау
Сабақтың көрнекілігі: слайд, үлестірме қағаздар.
Сабақтың барысы:
• Ұйымдастыру кезеңі
• Үй тапсырмасын тексеру кезеңі
• Жаңа сабақ
• Бекіту
• Қорытындылау
• Бағалау
• Үйге тапсырма
I. Ұйымдастыру кезеңі:
1. Оқушыларды түгендеу.
2. Бір-біріне жақсы тілектер білдіру.
Үй тапсырмасына әр топ «Астананың көрікті жерлеріне» презентация жасап келуге берілген. Әр топтан бір оқушы шығып қорғайды. Өздері құрған бағалау парағы арқылы әр топты бағалайды.
Мұғалім: Бүгінгі сабақта 3 топ болып жұмыс істейміз.
1-топ- Алғырлар
2-топ- Білгірлер
3-топ- Тапқырлар
Балалар, енді, назарымызды тақтадағы (слайдқа) аударайық.
І кезең
Тақырыпқа байланысты жаңа сөздер беріледі. Сөздік дәптерлеріңізге орыс тіліне аударып жазыңыздар. Бір- біріңіздің сөздеріңізді тексеріңіздер.
Зәулім ғимараттар,әлемге әйгілі,шағын аудандар, құрылыс алаңы, ғажап, мәдени орталық, ұзын көшелер, Есілдің жағалауы
ІІ кезең
«Кім жылдам?» ойыны бойынша ұяшықтағы сандарды таңдаңыздар. Ұяшықтағы сөздермен сөйлемдер құрастыраңыздар.Сол сөздерге тәуелдік жалғауын жалғаңыздар. (жекеше түрі)
Қала, астана, ғимарат, аудан, көше, мұражай .
ІІІ кезең
Әр топ «Менің саяхатым» тақырыбына диалог құрастырыңыздар.
ІV кезең
«Қиялымдағы Астана» (ой толғау) Қызығушылықты ояту. Постер таратамын.
V кезең
Венн диаграммасын толтырыңыздар. Екі қаланың ұқсастығы мен ерекшелігін жазыңыздар.
Алматы |
Астан |
VІ кезең
Алдарыңыздағы бағалау парағы арқылы топты бағалаңыздар.
Топтың атауы |
Өзін –өзі бағалауы |
Өзара бағалау |
Жиынтық баға |
||
|
|||||
|
|
||||
|
|
Рефлексия
Үй тапсырмасы:
«Түркістан» қаласы туралы презентация жасап келіңіздер