link756 link757 link758 link759 link760 link761 link762 link763 link764 link765 link766 link767 link768 link769 link770 link771 link772 link773 link774 link775 link776 link777 link778 link779 link780 link781 link782 link783 link784 link785 link786 link787 link788 link789 link790 link791 link792 link793 link794 link795 link796 link797 link798 link799 link800 link801 link802 link803 link804 link805 link806 link807 link808 link809 link810 link811 link812 link813 link814 link815 link816 link817 link818 link819 link820 link821 link822 link823 link824 link825 link826 link827 link828 link829 link830 link831 link832 link833 link834 link835 link836 link837 link838 link839 link840 link841 link842 link843 link844 link845 link846 link847 link848 link849 link850 link851 link852 link853 link854 link855 link856 link857 link858 link859 link860 link861 link862 link863 link864 link865 link866 link867 link868 link869 link870 link871 link872 link873 link874 link875 link876 link877 link878 link879 link880 link881
Ольга Николаевна
Должность:Редактор
Группа:Команда портала
Страна:
Регион:не указан
Ө дыбысы мен әрпі

Республика Казахстан, Актюбинская область, Мугалжарский район, г. Кандыагаш

Школа-гимназия №3
Учитель начальных классов

Балапанова Куляйм Жангалиевны

Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Ө дыбысы және әрпімен таныстыру.Оның айтылу ерекшелігін айтып өту және жазылу жолын үйрету.
Дамытушылық: Ө дыбысымен байланысты тапсырмаларды орындау, оқушылардың ой-өрісін, ойлау қабілетін дамыту.
Тәрбиелік: Көркемдікке, әдептілікке баулу.

Сабақтың түрі: жаңа сабақты меңгерту
Пәнаралық байланыс: ана тілі, дүниетану.
Көрнекілігі: Ө әрпінің баспа және жазба түрі, сюжетті суреттер, текшелер, кеспе әріптер.
Сабақта меңгеретін сөздер: Өрмекші, өрік, шөп, төл, өріс.

Сабақтың барысы:

1. Ұйымдастыру кезеңі.
Психологиялық дайындық.

Қара достым, жан-жаққа
Дайынсың ба сабаққа?
Орнында ма қараңдар,
Кітап, дәптер, қаламдар?

2. Өткен сабаққа шолу.
«Буын ұстау» ойыны.
Шарты:
Доппен ойналады. Өзім алғашқы буынын айтамын, доп алған оқушы сөзді аяқтайды.
Ән…(ші), дә…(рі), ә…(теш).
Олай болса, ә дыбысы дауысты ма, дауыссыз ба? Текшемізден көрсете қоялық. (дауысты, жіңішке)

3. Жаңа сабақ.
«Ой шақыру»

Жұмбақ жасыру.
Шөлде бар,
Суда жоқ.
Көлде бар,
Буда жоқ.
Балалар ө дыбысы дейді. Шөл, көл сөздеріне дыбыстық талдау жасап өту.
Олай болса, балалар бүгінгі бізге келетін жаңа әріп Ө дыбысы мен әрпі.
1. Көрнекілік бойынша ө әрпінің баспа және жазба түрлерімен таныстыру.
Ө әрпінің баспа, жазба түрлерімен таныстыру.
Ө әрпі қай әріпке ұқсайды? (О)
«Сөз ойла, көп ойла» ойыны.
Ө әрпінен басталатын сөздерді тез айту. (өріс, өгіз, өрік, өрмекші,өшіргіш,өзен)
2. Жаңа сөздермен жұмыс.
сөл -
шөл –
төл — жаңа туған малдың баласы
өмір –
өріс –
өңір –
Түсінік беріп өту, хормен сөздерді айту.
Өрмекші сөзіне дыбыстық талдау жасап, буынға бөлу: Өр-мек-ші.
(бәрі алдарындағы текшелерден көрсетіп отырады)

3. Сергіту сәті.

Орнымыздан тұрып-ақ

Өзенді де кешеміз.

Сен білмесең егер де,

Былай ескек есеміз.

Есеміз, есеміз

Үлкен болып өсеміз.

4. Оқулықпен жұмыс.

«Өркеш» мәтінін оқиық
1. Мұғалім оқиды

2. Оқушылар оқиды

3. Мазмұнын ортаға салу

4. Сұрақ-жауап

5. «Ойлан тап!» ойыны.
1. Бір әріп бар, кей бала
Айтамын деп бүлдірген
Оқи алмай шүлдірлеп
Жолдастарын күлдірген.
Бұл қай әріп? (р)


2. Жұмыртқадай дөңгелек
Кетпейді бірақ дөңгелеп
Бұл қай әріп? (О)


3. Әлде толған Ай ма екен?
Әлде үрген шар ма екен?
Белінде бар белдігі
Бұндай әріп бар ма екен? (Ө)

6. Жазу жұмысы.
Қолға қалам алайық,
Әдемі етіп жазайық.

1. Ауада жазу.
2. Тақтаға жазу. (Ө ө)
3. Үлгі дәптерге жазу.

7. Сабақты қорытындылау мақсатында «Паровоз» ойыны.
Ойын тәртібі:
Оқушылар төртбұрыштың орнына, дыбыстардың үйлесіміне сәйкес әріптер қойып оқу.
Ор -…(өр) оң-…(өң) тол-…(төл)

8. Бағалау.

Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности