link11931 link11932 link11933 link11934 link11935 link11936 link11937 link11938 link11939 link11940 link11941 link11942 link11943 link11944 link11945 link11946 link11947 link11948 link11949 link11950 link11951 link11952 link11953 link11954 link11955 link11956 link11957 link11958 link11959 link11960 link11961 link11962 link11963 link11964 link11965 link11966 link11967 link11968 link11969 link11970 link11971 link11972 link11973 link11974 link11975 link11976 link11977 link11978 link11979 link11980 link11981 link11982 link11983 link11984 link11985 link11986 link11987 link11988 link11989 link11990 link11991 link11992 link11993 link11994 link11995 link11996 link11997 link11998 link11999 link12000 link12001 link12002 link12003 link12004 link12005 link12006 link12007 link12008 link12009 link12010 link12011 link12012 link12013 link12014 link12015 link12016 link12017 link12018 link12019 link12020 link12021 link12022 link12023 link12024 link12025 link12026 link12027 link12028 link12029 link12030 link12031 link12032 link12033 link12034 link12035 link12036 link12037 link12038 link12039 link12040 link12041 link12042 link12043 link12044 link12045 link12046 link12047 link12048 link12049 link12050 link12051 link12052 link12053
Редактор
Должность:Редактор
Группа:Мир учителя
Страна:Россия
Регион:Санкт-Петербург
Ө дыбысы мен әрпі

Казахстан,Северо-Казахстанская область,Жамбылский район,с. Баян

КГУ«Баянская средняя школа»

Учитель начальных классов

Ахметжанова Римма Вағизқызы

Сабақтың мақсаты:

Оқушыларға Ө дыбысы мен әрпін таныту. Ол арқылы берілген сөздерді оқу мен жазуды үйрету. Сөздік қорын байыту, буындап оқуға үйрету.

Оқушылардың табиғатқа деген сүйіспеншілігін арттыру, оны қорғауға тәрбиелеу. «Ө» дыбысына қатысты жаңа сөздерді білдіру арқылы оқушылардың жалпы ой - өрісін, тілін дамыту; дамыта оқуға үйрету.

Көрнекілігі: «Әліппе», оқу құралдары, ілме таблица мен қима әліппе, тірек сызба.

Түрі: аралас сабақ.

Әдісі: сұрақ — жауап, көрнекілік, түсіндеру.

Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі.

2. Әнұранды орындау.

3. Өтілген тақырыпты қайталау.

- Сөздік диктант (би, шие, таза, қозы, әке, әже, ән, Имаш),

4. Жаңа сабақ.

а) Жұмбақ шешу

Қатты

Қаттының іші тәтті (Өрік)

Өрік сөзі қай дыбыстан басталып тұр?

- Ө дыбысынан

- Сонымен біз бүгін Ө дыбысын өтеміз.

- Ө дыбыс дауысты дыбыс. Бас әріп - Ө, кіші әріп -ө.(көрсетіледі)

ә) «Өзен» суреті бойынша әңгіме құрастыру. Өзеннің пайдасы, оны қорғау, таза ұстау туралы түсініктер беру, әңгіме бойынша сөйлем құрастыру.

б) «Өзен» сөзіне дыбыстық талдау жасату.

4 дыбыс

ӨЗЕН - ө,е — дауысты.

З, н — дауыссыз.

в) Өрмекші –3 буынды сөз.

- 7 дыбыс

- 3 дауысты

- 4 дауыссыз

г) Сергіту минуты.

д) Өнерлі бала сүйкімді.

Адам өнерлі болу керек.

«Өркеш» мәтінін оқып беру, түсіндіру. (хормен оқыту, жеке оқушыларға оқыту)

Суреттегі нелер?

- Бота, бұзау. Бота мен бұзаудың әңгімесін тыңдайық.

ж) Өө- жазба түрімен таныстыру

Өркен өзен жаққа барды (сөйлем төрт сөзден тұрады)

Өзен, өлке, өмір, өрік.

з) Ө дыбысы ауада жазу. Жазу жазғанда түзу отыру, дәптерді қиғаш қою ережелерін ескеру. Әдемі жазуға бейімделу.

и) Ө дыбысының әріп таңбасын жаздыру.

Сұрақ — жауап ойыны.

1) Сиыр қалай мөңірейді? Мөөө- мөөө- мөөө

2) Түйе қалай боздайды? Бөөө- бөөө- бөөө

Шөре — шөре- шөрелеп.

Қай төлді мен шақырдым? (лақ)

Сабақты қорыту:

- Балалар, біз қай дыбысты өттік? - Ө

- Ө қандай дыбыс? - дауысты дыбыс.

Ө дыбысына берілген тірек сызбасын қолданып қорытындылау.

Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности