22.10.2013 жыл |
3 сынып |
1-сабақ |
||
Сабақтың тақырыбы: |
Біздің отбасымыз |
|||
Мақсаты: |
өз отбасы туралы әңгімелеуге үйрену, тәуелдік жалғауын практикада дұрыс қолдана білу |
|||
Міндеті: |
- тақырып аясында жаңа сөздерді меңгертуге ықпал ету; -оларды тілдік қатынаста қолдануға жағдай жасау; -сөздік қорын молайтуға ықпал ету |
|||
Күтілетін нәтиже: |
- отбасы туралы әңгіме құра алды; - оқушылар топта жұмыс жасай алды; - білім алуға деген қызығушылығы артты; - ауызекі тілдері дамыды |
|||
Дерек көздері: |
3-сынып оқулығы,қосымша оқу үшін http://www.Google сайты, А.Қайырбекова қосымша оқулығы, тақырыпқа байланысты слайдтар, суреттер |
|||
Жаттығулар: |
№ 3,4,5 жаттығулар
|
|||
1-САБАҚ Сабақ барысы
|
Мұғалімнің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
||
Ұйымдастыру.
Топқа бөлу. ( 3 мин)
«Біз тамшымыз»психологиялық ойын тренингі. (2мин)
Үй тапсырмасын тексеру. (5мин)
- Тақырыпты ашу үшін слайд көрсету. 2 (мин)
Сұрақ-жауап: (2мин)
Сөздік жұмыс (5 мин)
Тапсырма.(5 мин) Мәтінмен жұмыс.
Сергіту сәті. (3мин)
Тапсырма. Мәтін бойынша сұрақ құрастыру (5мин)
Тапсырма. (5мин)
Қорыту. Сұрақтар қою. (2 мин)
Рефлексия. (2 мин)
Бағалау.(2 мин)
Үйге тапсырма беру.(2мин) |
Амандасу
Қағаздың түстері бойынша топқа бөліну. Шеңбер жасап, қолдарын ұстап, мұғалімнің сөздерін қайталау
Топтарға сұрақтар қою. - өзің туралы әңгімелеп беріңдер; - әкең туралы қысқаша әңгімелеңдер; -інің туралы әңгімелеңдер - Балалар, слайдта не көріп тұрсыңдар? - Қалай ойлайсыңдар, бұл суреттер не үшін көрсетіліп тұр?(от пен адам бастарының суреттері) - Дұрыс, бүгінгі тақырыбымыз «Біздің отбасымыз» -Балалар, отбасында ең жақын, ең мейірімда ана кім?
-Дұрыс, балалар, ана, ал ендеше балалар біз Полина екеуіміз сендерге «Құттықтаймын ана» әнін орындап береміз (мен гитарамен ойнап, Полина әнді орындайды)
Кімдікі? — чей? чья? Чье? Көзілдірік - очки Жаңа сөздермен сөз тіркестерін құрастыру (ауызша) Жаңа сөздермен сөйлемдер құрастыру.
63 беттегі 3-тапсырмадағы мәтінді аудару. «Балаларға арналған қазақша әндер» деген бейнеролик бойынша қимылдарды жасау. Жұппен құрастыру, сосын оларды топпен талқылау.Әр топтың сұрақтарын ортаға салып талқылау. Суретке қарап, отбасы мүшелерінің мінез-құлқын айтып, үйдегі міндеттерін айту керек.Мысалы: Менің анам мейірімді. Ол тамақ пісіреді. - Бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай болды? - Қандай сөздерді үйрендік? - Сенің отбасың қандай?
Сабақтан алған әсерін жазу Бағалау үшін жұлдызшалар беру Мәтінді мазмұндау (63 бет, 3 тапсырма) 5- жаттығуды 63 бет жазбаша орындау
|
Балалар амандасады.
Балалар топқа бөлінеді
Балалар ойнайды, сыныпта психологиялық атмосфера орнайды
Балалар топпен жауап береді
Слайдқа қарап, тақырыпты ашады,проблемалық сұраққа жауап береді
- Ана, - деп жауап береді
Полина ән айтады
Балалар сөздерді қайталайды
Жаңа сөздермен сөз тіркестерін, сөйлемдер құрастырады
Орыс тіліндегі мәтінді аударады
Сергіту сәтін жасап, балалар демалады
Балалар жұпқа бөлінеді, бір-біріне сұрақ қояды
Балалар суретке қарап, отбасы мүшелерінің мінез-құлқын сипаттап, оның міндетін айтады.
Сұрақтарға жауап береді
Балалар сабақтан алған әсерін жазады |