link15376 link15377 link15378 link15379 link15380 link15381 link15382 link15383 link15384 link15385 link15386 link15387 link15388 link15389 link15390 link15391 link15392 link15393 link15394 link15395 link15396 link15397 link15398 link15399 link15400 link15401 link15402 link15403 link15404 link15405 link15406 link15407 link15408 link15409 link15410 link15411 link15412 link15413 link15414 link15415 link15416 link15417 link15418 link15419 link15420 link15421 link15422 link15423 link15424 link15425 link15426 link15427 link15428 link15429 link15430 link15431 link15432 link15433 link15434 link15435 link15436 link15437 link15438 link15439 link15440 link15441 link15442 link15443 link15444 link15445 link15446 link15447 link15448 link15449 link15450 link15451 link15452 link15453 link15454 link15455 link15456 link15457 link15458 link15459 link15460 link15461 link15462 link15463 link15464 link15465 link15466 link15467 link15468 link15469 link15470 link15471 link15472 link15473 link15474 link15475 link15476 link15477 link15478 link15479 link15480 link15481 link15482 link15483 link15484 link15485 link15486 link15487
Козыкенова Шекер Адилгалиевна
Должность:не указана
Группа:Посетители
Страна:Казахстан
Регион:не указан
Сан есім

Қазақ тілі

(2 — сынып)

Сабақтың тақырыбы: Сан есім

Сабақтың мақсаттары:

Білімділігі: оқушылардың сан есім туралы білік, білімдерін пысықтай отырып, түсініктерін молайту. Білім технология элементтерін пайдалана отырып, білім сапасын арттыруға жағдай жасау .

Дамытушылығы: Ақыл — ой қызметтерінің белсенділігін арттыра отырып,шығармашылық қабілеттерін дамыту.

Тәрбиелілігі: Бір — бірін тыңдай білуге, рухани адамгершілікке, отанын сүюге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: дәстүрлі

Сабақтың типі: білімді тексеру сабағы.

Сабақтың әдісі: сұрақ- жауап, талдау, жинақтау, ой қорыту.

Оқытудың формалары: жұппен, топпен, ұжыммен.

Көрнекілігі: интерактивті тақта.

Сабақ барысы:

Бірінші кезең. Ұйымдастыру кезеңі.

–Балалар, бүгінгі күн туралы не білесіңдер? (Сәуірдің 25- сі ,2011 жыл, аптаның 3 — ші күні сәрсенб

Екінші кезең.

Үй тапсырмасын тексеру. 528 — жаттығу.

Үшінші кезең.

Өткенді пысықтау. (графикалық диктант)

Сызғыш, ащы қызыл

өткір кітап

аулады оқыды

бұлт бүркітші

аудан жеті

он төрт саптады

зат есім етістік сын есім сан есім зат есім етістік сын есім сан есім

20 саны биыл біздің еліміз үшін несімен ерекшеленеді?

Күн ретін жазу. Көркем жазу Л л

2. Оқулықпен жұмыс.

530 — жаттығу. Нешінші сұрағына жауап беретін сөздерді қатыстырып сөйлем құрау

Үшінші сөзіне сатылай кешенді талдау. (бір оқушы тақтада орындайды)

Үшінші

Сұрағы

сөз табы

құрамына қарай

мағынасына қарай

3. Деңгейлік тапсырма.

I деңгей. 3,7 санына байланысты даналық сөздер айту.

II деңгей. құрамында сан есімі бар жұмбақ, мақал — мәтел, жаңылтпаштар айту.

III деңгей. 533 — жаттығу. Мақалдарды оқып, сан есімдерді табу.

4. Сергіту сәті. (қол көтеру жаттығулары дара — 1қол, күрделі — 2 қол)

Табақта он бес алма

Қолымда төрт алма

Барлығын қосқанда

Болады неше алма?

Екеуін бердім апама,

Екеуін бердім атама

Үшеуін алды інім

Нешеуі қалды өзімде? (12)

5. «Сөйлем қуаласпақ» ойыны. Сурет бойынша сөйлемдер құрау, ішінде сан есімі болуы қажет. Құраған үш сөйлемді алып, сөз таптарына талдау.

6. Ұжыммен жұмыс. (5 жолды өлең стратегиясын құру)

Біздің Отанымыз қалай аталады? Зат есім. Қазақстан!

Отанымыз қандай? Сын есім. Кен байтақ, тәуелсіз.

Ол жылдан жылға қайтеді? Етістік. Өседі, дамиды,

(Сезімді білдіретін сөздер) Біз Отанымызды сүйеміз

Ол біздің нешінші анамыз? Сан есім. Ол біздің анамыз.

Байырғы қазақ тілінен келе жатқан мөлшерді білдіретін сөздерді дұрыс қолдана білеміз бе?

Сәйкестендіру кестесі.

Бір шөкім тұз

Бір асым шай

Бір қайнатым бұлт

Бір шымшым ет

7. Шығармашылық тапсырма.

1000 мынадай теңген болса, өз халқыңа қалай көмек көрсетер едіңдер? (өз ойларын айту)

Төртінші кезең.

Қорытынды бөлім. Тірек сызбамен жұмыс.

--Балалар, айналамыздағы заттардың барлығы сандардан тұрады екен, сонымен сан есім дегеніміз …

Бағалау.

Үйге: 535 — жаттығу.

Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности