Мета уроку:
- ознайомити учнів із поняттям «англійська мова», зацікавити їх цим предметом;
- увести звуки [t], [d], [g],[w], закріпити їх вимову в словах та складі фраз;
- навчити учнів вітатися, знайомитися, прощатися;
- навчити учнів виконувати команди;
- розширити знання учнів про Великобританію;
- розвивати навички комунікації, почуття естетичного сприймання дійсності;
- виховувати зацікавленість до вивчення англійської мови.
Обладнання: презентації
мікрофон,
аудіо запис пісні «Whatisyourname ?»,
презентація на тему «Знайомство»,
підручник «Англійська мова-2 кл»
Хід уроку
І. Організаційна частина уроку:
- Greeting and Aim
- Warming up: to learn the poem "English"
Twinkle, twinkle, little star
How l wonder what you are
Up above the world so high
Like a diamond in the sky
Twinkle, twinkle, little star
How I wonder what you are.
ІI. Оcновна частина уроку:
- Ознайомлення з поняттям «англійська мова». Демонстрація презентації по темі «Знайомство»:
Т: Діти, сьогодні ми вирушаємо у захопливу і пізнавальну мандрівку до країни під назвоюEnglish, що означає «англійська мова» .
- На світі є багато мов: російська, німецька, французька і т.д. Для нас українська мова - рідна. А для людей, які живуть у Великобританії, рідна мова - англійська. Англійська мова зараз - найпоширеніша мова в світі. Це мова - спілкування, науки, бізнесу та культури. (2 слайд) Ви вивчатимете цю мову протягом 11 років, навчатиметесь розуміти її, говорити, читати, писати англійською мовою.
- А чи знаєте ви, що Вінні - Пух зі своїми друзями живуть саме в цій країні, яка називається Великобританія, а коротше — Британія чи Англія і спілкуються англійською мовою? (3 слайд)
- На карті світу Великобританія обведена червоним кружечком. (4 слайд)
- Якщо подивимося на карту ближче, то побачимо, що Великобританія - це острів. (5 слайд)
- А це прапор Великобританії. (6 слайд) Якого він кольору? (Синій) Що на ньому зображено? (Червоні перехресні лінії)
- Столиця Британії - Лондон. (7 слайд)
- В наші дні у Великобританії живе королева Єлизавета ІІ. (8 слайд)
- Королівська резиденція –Букінгемський палац. (9 — 10 слайд)
- Цікаві місця Великобританії - Трафальгарська площа (11 слайд) Знаменитий Тауерський міст. (12 слайд) Годинник Біг Бен. (13 слайд)
- А якщо ви будете в Англії обов’ язковопокатайтеся на знаменитому колесі огляду - «Лондонське Око». (14 слайд)
- Багато англійських слів увійшли в усі мови світу: football, box, tennis, business. (15 слайд)
(додаткова інформація слайди 16-21)
- А тепер давайте перевіримо, що ви запям’ ятали!!!(22 слайд)
1. Як називається країна, в якій живе Вінні-Пух? (Англія, Британія, Великобританія)
2. Яке місто є столицею Великобританії? (Лондон)
3. Як звуть королеву Англії ? (Єлизавета ІІ)
4. Які цікаві місця варто відвідати в Англії? (Букінгемський палац, Тауерський міст, Біг Бен )
5. Якою мовою говорять в Англії ? (Англійською)
6.Чому важливо вивчати англійську мову? (Англійська мова-це найпоширеніша мова в світі)
- Фонетична зарядка
Т: Для того, щоб говорити англійською мовою, треба навчитися вимовляти слова так, як вимовляють їх англійці. Англійські звуки вимовляються чіткіше, енергійніше, із придихом.
а) Казка про язичок:
Т: У ротику живе Язичок (MrTongue). Різні пригоди трапляються з нашим героєм.
- MrTongue прокинувся, потягнувся, посміхнувся, подивився у вікно. На вулиці світить сонце, гарна погода [g, g, gu:d].
- Зробив ранкову зарядку (Язичок до верхніх та нижніх зубів)
- Вирішив прибрати у кімнаті, вибиває диван [d, d, d], килим [t, t, t].
- MrTongue снідає, але чай дуже гарячий, і він його студить [w, w, w]
- MrTongue готовий іти до школи і в нього зараз урок англійської мови.
в) Гра «Поговоримо англійською»
Т: Давайте пограємо в «англійців» і вимовимо українські слова з англійським акцентом: той, та, дід, нота, тон, тісно.
- Відпрацювання нових структур:
а)Знайомство з учнями:
Указуючи на себе, учитель говорить: «Mynameis… («Мене звуть…») Звертаючись до учня, учитель запитує: «Whatisyourname ?» і допомагає відповісти: «Mynameis…Sasha\Masha.»
в) Повторення хором: «What is your name? My name is…»
с) Міні-діалог «Знайомство»
Учні запитують один одного і відповідають: «Whatisyourname? My name is…»
d)Робота з підручником. Знайомство з англійськими дітьми.
р. 4 – Look and say:
My name is Bill.
My name is Vicky.
My name is Nick.
- Фізкультхвилинка:
(Виконуючи команди, давати паралельний переклад)
Handsup!
Handsdown!
Handstothesides!
Handsonhips!
1,2,3-Hop!
1,2,3-Stop!
Sitdown!
- Контроль засвоєного на уроці:
а) Гра «Оплески»
Т: Прослухайте пісню і плескайте в долоні, коли почуєте знайомі вирази: «Whatisyourname? My name is…»
What is your name?
What is your name?
Now tell me please,
What is your name?
My name is Janet, My name is Janet,
That is my name.
в) Гра «Мікрофон»
Один з учнів проводить опитування своїх однокласників: «Whatisyourname?». Учні відповідають «Mynameis…»
ІIІ. Заключна частина уроку:
- Гра «Гостюючи в малят у дитсадку»
- Т:Уявіть, що ви в гостях у своїх молодших друзів із дитсадка. Малюкам цікаво знати, що роблять їхні старші товариші на уроках англійської мови, що нового вони дізналися на уроці. (Вони дізналися цікаву інформацію про Англію, навчилися вітатися, вимовляти англійські звуки, називати своє ім’я)
- Домашнє завдання:
а) сказати вдома, як тебе звати англійською мовою;
в) запитати рідних, як їх звати;
с) перед дзеркалом учитися вимовляти англійські звуки.
- Прощання:
Учитель пропонує дітям підвестися, махає рукою «Goodbye!»
Учні повторюють жест рукою і говорять«Goodbye!»
1.Програма для загальноосвітніх навчальних закладів.
Іноземні мови. 2-12 класи, -К.: «Перун», 2005.
2. Карп’юк О.Д. Англійська мова: Підручник для 2 класу
загальноосвітніх навчальних закладів. — К.: Навчальна
книга, 2002.
3. Клевченко Н.О. Навчайте дітей розмовляти англійською
мовою. - Харків: «Основа», 2003