Самиева Балкенже Онгарбековна
Должность:учительница начальных классов
Группа:Посетители
Страна:Казахстан
Регион:Республика Казахстан, город Уральск, поселок Шынгырлау
"Динамикалық нюанстармен және штрихтармен жұмыс жасау."

Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау ауданы

Балалар саз мектебінің қобыз класының мұғалімі
Сисенова Гульмира Зиннетовна

Тақырыбы:"Динамикалық нюанстармен және штрихтармен жұмыс жасау."

2-ші сынып оқушысы; Габдол Назым

Қобыз сыныбының мұғалімі: Сисенова Г.З.

Сабақтың жоспары

1.Оң қол,сол қол қойылымдарын пысықтау - 5 минут

2.Аралас штрихтармен таныстыру - 10 минут

3.Үй тапсырмасын тексеру - 10 минут

4.Жаңа тақырып өту - 20 минут

Игерілген сабақ.

(өткізілген сабақ)

Қазақ халық әні "Ақ Дариға"

1.Шығарманы күй сандықпен бірге жатқа ойнау.

2.Саусақ қолымы(апликатура)

3.штрих(лигато,деташе)

4.Нюанс белгілері(динамика)

Өткен сабақты қайталау 10 минут

1.Үйге берілген сабақты сұрау.

2.Оң қол,сол қол қойылымдарын пысықтау -5

3.Оқушының шығарманы орындау барысында жіберген қателіктерін түзету.

а) Оқушының отырысына,екі қолының қойылымына назар аудару.

б) Сол қолдың бас бармағы тырыстырмай ұстауын қадағалау.

Оң қол. Ысқышты ыстауынан түзу жүргізуін.

Сабақты жабдықтау.

1. Шығарманың ноталық мәні.

2. Қобыз,фортепиано аспаптары.

3. Нота қоятын пульт.

Сабақтың өткізілу әдісі.

а) Түсіндіру.

б)Сұрақ жауап..

1.Шығарма қандай тональдікте жазылған?

2.Шығармада қандай кілттік өлшемдер кездеседі?

3.Оң қолымен қандай әдістерді қолдаанамыз?Штрих (лигато,деташе)

Негізгі бөлім

(жаңа сабақ)

1.Аралас штрихтармен таныстыру.

2.ысқышпен жұмыс.

3.шығармамен жұмыс.

ң.Шығарманы бөлшектеп талдау

а)Ысқышты дұрыс жүргізуін бақылау.

б)Дыбыс шығаруын талап ету.

в)Шығарманы орындағанда,екі қолдың сіреспей,еркін жұмыс істеуін қадағалау.

Жаңа сабақ.

Шығарманың авторы Н.Бакланова

Шығарманың аты "Хоровод"

Сабақтың мақсаты.

а)Сапалы дыбыс шығарып, ысқышпен жүйелі түрде жұмыс жасау.

б)Оқушының аспапта орындау шеберлігін дамыту.

в)Аралас штрихтармен таныстыру(лига,стакатто,деташе).Динамикалық нюанстармен жұмыс жасау.

г)Оқушының киелі қобыз өнеріне ықылас-сүйіспеншілігін арттырып,аспаптың құдіретін сезіне білуге тәрбиелеу.

Сабақтың барысы.

1. Шығарманы оқушыға фортепиано аспабының сүйемелдеуінде ойнап көрсету.Нюанстармен.

2. Оқушымен талдау жасау.

3. Оқушымен үнемі бірге ойнау.

4. Оң ,сол қолдарын қадағалау.

5.Саусақтарын (апликатура) қадағалау.

6.Ескерту мен түзетулер.

Қорытынды бөлім.

Өткізілген жаңа сабақты қорытындылау.

(Аралас штрихтарды жалпы шығарманың игеру бағыты,оқушының білім деңгейін,орындаушылық шеберлігін бағалау). Өте жақсы.

Үй тапсырмасы: Жаңа сабақта белгілі бөлімге дейін толықтай игерін жаттап келу.

Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности