link3480 link3481 link3482 link3483 link3484 link3485 link3486 link3487 link3488 link3489 link3490 link3491 link3492 link3493 link3494 link3495 link3496 link3497 link3498 link3499 link3500 link3501 link3502 link3503 link3504 link3505 link3506 link3507 link3508 link3509 link3510 link3511 link3512 link3513 link3514 link3515 link3516 link3517 link3518 link3519 link3520 link3521 link3522 link3523 link3524 link3525 link3526 link3527 link3528 link3529 link3530 link3531 link3532 link3533 link3534 link3535 link3536 link3537 link3538 link3539 link3540 link3541 link3542 link3543 link3544 link3545 link3546 link3547 link3548 link3549 link3550 link3551 link3552 link3553 link3554 link3555 link3556 link3557 link3558 link3559 link3560 link3561 link3562 link3563 link3564 link3565 link3566 link3567 link3568 link3569 link3570 link3571 link3572 link3573 link3574 link3575 link3576 link3577 link3578 link3579 link3580 link3581 link3582 link3583 link3584 link3585 link3586 link3587 link3588 link3589 link3590 link3591 link3592 link3593 link3594 link3595 link3596 link3597 link3598 link3599
Гайыпбаева Моншак Курбанбаевна
Должность:учитель русского языка и литературы
Группа:Посетители
Страна:Казахстан
Регион:Мангистауская область. г.Актау.
Ашық сабақ "Е е дыбысы мен әрпі"

Сауат ашу

Сабақтың тақырыбы: Е е дыбысы мен әрпі

Сабақтың мақсаты: 1. Оқушыларды Е е дыбысы мен әрпімен

таныстыру. Ее дыбысының айтылу,жазылу

ерекшеліктерімен таныстыра отырып,Ее дыбысы

бар жаңа сөздермен таныстыру,

түсіндіру.Оларды буынға бөле отырып, оқуын

қадағалау.

2. Сөздерден сөйлем құрауға оқушыларды

дағдыландыру.Оқушылардың тілдерін дамыту.

Ее әрпінің жазылуын көрсету.Сауатты, әдемі

жазуға үйрету.

3. Ойын арқылы білімдерін тянақтау. Сабақты

түсіндіре отырып, оқушыларды

ұқыптылыққа,еңбек сүйгіштікке, анық сөйлеуге

тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың әдісі: Түсіндіру,көрнекілік,сұрақ-жауап.

Көрнекіліктер: Ее дыбысының жазба және баспа түрі. Ешкі, себет, кесе суреттері. Жұлдызшалар.

Сабақтың барысы:

I. Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық дайындық. Балаларды көңілдендіріп алу.

II. Оқушыларды түгендеу:

1.Оқушылардың оқу құралдарын тексеру.

2. Зейіндерін сабаққа аудару.

Өткен сабақты пысықтау:

- Балалар, біз өткен сабақта қандай дыбыспен таныстық?

- «ң» дыбысымен.

- Қане, балалар, ң дыбысы бар сөздер ойлайық!

- аң, таң, жаңа, қалың, жаңғақ, оң, шаңғы.

- Сергіту сәті:

Орнымыздан тұрамыз

Қолды белге қоямыз

Бұрыламыз оңға бір

Бұрыламыз солға бір 1.2.3- отырамыз тып-тыныш!

III. Жаңа сабақ:

Өткен сабақ пен жаңа сабақты жұмбақ шешу арқылы байланыстырамын.

- Ал, балалар, мен сіздерге жұмбақ жасырамын.

Шаң-да бар, шаш-та жоқ

Жаңа-да бар, жаға-да жоқ

Аң-да бар, ар-да жоқ.

(«ң» дыбысы )

Табаныма байладым

Қос аяқпен айдадым.

(Шаңғы)

Иректеп еденді,

Иреңдеп келеді

Шаң менен тозаңды

Қылғыта береді.

(Шаңсорғыш)

Басында екі таяғы бар

Төрт аяғы бар

Сегіз тұяғы бар

Иегінде сақалы бар

(Ешкі)

- Жарайсыңдар балалар!

- Ешкі деген сөзімізді естіп, сыныбымызға ешкі қонаққа келді.

- Ешкі сендердің сабақтарыңды қадағалаймын деп келіпті.

- Ешкінің себетін көріп тұрмыз ба?

- Егер кімде кім сабаққа жақсы қатысса, себетінің ішіндегі жұлдызшаларды бізге сыйға тартамын дейді.

- Бүгінгі сабақты ерекше етіп өткіземіз бе? Жарайсыңдар!

- Кім айтады, «ешкі» сөзі қандай дыбыстан басталады?

- Ендеше біз бүгінгі сабағымызда Ее дыбысымен танысамыз.

Ее дыбысының кеспе, жазба түрлерімен таныстырамын. Ее дыбысын ауада жазып үйренеміз. Дауысты дауыссыз дыбыс екенін ажыратамыз.

Оқулықпен жұмыс: Жаңа сөздермен таныстырамын,түсіндіремін. Оқушылардың барлығын оқытып шығамын

Сергіту сәті:

Отырып — ақ орнымда

Айдын-көлді кешемін

Сен білмесең егерде

Былай ескек есемін.

Дәптермен жұмыс: Ее дыбысын әдемі жазу. Әдемі жазған, жақсы оқыған оқушыларды ешкі себетіндегі жұлдызшалармен марапаттаймын.

Жаңылтпаш

Шеше, кеше неше кесе сынды

Оқуылардан сұраймын. «Кесе» сөзіндегі с дыбысының орнына ш дыбысын қойсақ, «кеше» сөзі шығатынын айту.

Оқушыларды мадақтау:

Сабақты қорытындылау:

Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности