Күні:14.10.2014
Сынып:1 «в»
Пән: математика
Тақырыбы. Өткен материялдар бойынша қайталау жұмыстары
Мақсаты:
- өткен материялдар бойынша қосымша мәлімет беру
-логикалық ойлау және салыстыру қабілетін,тілін дамыту.
-жауапкершілікке тәрбиелеу,бақталастыққа,ұлттық тәрбиеге,адамгершілікке тәрбиелеу .
Сабақтың түрі: ертегі сабақ.
Әдісі: іздену- ойлау, сұрақ-жауап, түсіндіру, дәлелдеу.
Көрнекілігі: оқулық, кестелер, сызбалар.слайд
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі: тақтаға назар аударайық, не көріп тұрмыз
-ия,дұрыс айтасыңдар балалар смайликтер осы смайликтерге қарандаршы осылардың ішінен өздерінің көңіл- күйлерінді тауып алындыр.
-Ия тамаша енді осындай көңіл күймен сабағымызды бастайық.
-смайліктер қандай ертегінің кейіпкеріне ұқсайды екен?
-дұрыс балалар «бауырсақ»ертегісіндегі бауырсаққа ұқсайды екен.Өткен сөз мәнері сабағында біз «бауырсақ» ертегісін өткен болатынбыз.-Барлығымызда білеміз бе?
-тамаша !
Бауырсақ ертегісін біз шамалы өзгертейік ертегінің сонында бауырсақты түлкі жеп қоймас үшін оқушылар сендердің көмектерін керек.
-көмектесеміз бе?
-олай болса мұқият тындандар.
Бүгінгі сабақтын ережесі мынандай
- Сабақты мұқият тындау
- Апайдың рұқсатынсыз орынынан тұрып кету, сөйлеуге болмайды.
- Берілген тапсырманы жауапкершілікпен орындау.
- Бір –бірлерінді сыйлап пікірлермен алмасу.
Әр бала өзі үшін жұмыс жасайды.Әрбір дұрыс аупқа бүгін смайликтер күні болғасын смайликтермен бағаланасындар.Егерде тәртіптерін нашар болса,ережені бұзсандар самайликтерінді қайтарып бересіңдер.
-баурсақ ертегісін кім айтып берем дейді?
-ия рахмет, осы жерден тоқтайық.ертегінің жалғасын сабақтың барысында білетін боламыз.
Үй тапсырмасын тексеру:
1. Қоянның тапсырмасы. Бауырсақты қояннан құтқарып алу үшін қанеки үй тапсырмасын тексеріп алайық.
Пысықтау: ауызша жұмыс.
Аюдың тапсырмасы:
Көлден ұшты жеті қаз
Қайтып қонды екі қаз
Қалады оның нешеуі?
Кәне кім шешеді?
Екі аяқпен екі қол
Бір ауыз бен бір тілің
Нешеу блды кәне, бұл,
Санап шығар кім бұрын?
Жаңа ғана шалғында,
Алты бұзау жүр еді.
Әлде шаршап қалдыма,
Жатып қапты біреуі.
Нешеуі енді жайылып,
Айт, жүргенін айырып?
Сергіту сәті
1. Ұжыммен. Тақтамен жұмыс
Тақтадағы есептерді шығару
Жаңа сабақты пысықтау:
Анаграмма
Сабақты қорыту: санның көршісін тап ойыны.
1. Шығармашылық жұмыс: «теңге алу» ойыны
2. Үйге тапсырма:
Бағалау.
Күні:14.10.2014
Сынып:1 «в»
Пән: математика
Тақырыбы. Өткен материялдар бойынша қайталау жұмыстары
Мақсаты:
- өткен материялдар бойынша қосымша мәлімет беру
-логикалық ойлау және салыстыру қабілетін,тілін дамыту.
-жауапкершілікке тәрбиелеу,бақталастыққа,ұлттық тәрбиеге,адамгершілікке тәрбиелеу .
Сабақтың түрі: ертегі сабақ.
Әдісі: іздену- ойлау, сұрақ-жауап, түсіндіру, дәлелдеу.
Көрнекілігі: оқулық, кестелер, сызбалар.слайд
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі: тақтаға назар аударайық, не көріп тұрмыз
-ия,дұрыс айтасыңдар балалар смайликтер осы смайликтерге қарандаршы осылардың ішінен өздерінің көңіл- күйлерінді тауып алындыр.
-Ия тамаша енді осындай көңіл күймен сабағымызды бастайық.
-смайліктер қандай ертегінің кейіпкеріне ұқсайды екен?
-дұрыс балалар «бауырсақ»ертегісіндегі бауырсаққа ұқсайды екен.Өткен сөз мәнері сабағында біз «бауырсақ» ертегісін өткен болатынбыз.-Барлығымызда білеміз бе?
-тамаша !
Бауырсақ ертегісін біз шамалы өзгертейік ертегінің сонында бауырсақты түлкі жеп қоймас үшін оқушылар сендердің көмектерін керек.
-көмектесеміз бе?
-олай болса мұқият тындандар.
Бүгінгі сабақтын ережесі мынандай
- Сабақты мұқият тындау
- Апайдың рұқсатынсыз орынынан тұрып кету, сөйлеуге болмайды.
- Берілген тапсырманы жауапкершілікпен орындау.
- Бір –бірлерінді сыйлап пікірлермен алмасу.
Әр бала өзі үшін жұмыс жасайды.Әрбір дұрыс аупқа бүгін смайликтер күні болғасын смайликтермен бағаланасындар.Егерде тәртіптерін нашар болса,ережені бұзсандар самайликтерінді қайтарып бересіңдер.
-баурсақ ертегісін кім айтып берем дейді?
-ия рахмет, осы жерден тоқтайық.ертегінің жалғасын сабақтың барысында білетін боламыз.
Үй тапсырмасын тексеру:
1. Қоянның тапсырмасы. Бауырсақты қояннан құтқарып алу үшін қанеки үй тапсырмасын тексеріп алайық.
Пысықтау: ауызша жұмыс.
Аюдың тапсырмасы:
Көлден ұшты жеті қаз
Қайтып қонды екі қаз
Қалады оның нешеуі?
Кәне кім шешеді?
Екі аяқпен екі қол
Бір ауыз бен бір тілің
Нешеу блды кәне, бұл,
Санап шығар кім бұрын?
Жаңа ғана шалғында,
Алты бұзау жүр еді.
Әлде шаршап қалдыма,
Жатып қапты біреуі.
Нешеуі енді жайылып,
Айт, жүргенін айырып?
Сергіту сәті
1. Ұжыммен. Тақтамен жұмыс
Тақтадағы есептерді шығару
Жаңа сабақты пысықтау:
Анаграмма
Сабақты қорыту: санның көршісін тап ойыны.
1. Шығармашылық жұмыс: «теңге алу» ойыны
2. Үйге тапсырма:
Бағалау.
Күні:14.10.2014
Сынып:1 «в»
Пән: математика
Тақырыбы. Өткен материялдар бойынша қайталау жұмыстары
Мақсаты:
- өткен материялдар бойынша қосымша мәлімет беру
-логикалық ойлау және салыстыру қабілетін,тілін дамыту.
-жауапкершілікке тәрбиелеу,бақталастыққа,ұлттық тәрбиеге,адамгершілікке тәрбиелеу .
Сабақтың түрі: ертегі сабақ.
Әдісі: іздену- ойлау, сұрақ-жауап, түсіндіру, дәлелдеу.
Көрнекілігі: оқулық, кестелер, сызбалар.слайд
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі: тақтаға назар аударайық, не көріп тұрмыз
-ия,дұрыс айтасыңдар балалар смайликтер осы смайликтерге қарандаршы осылардың ішінен өздерінің көңіл- күйлерінді тауып алындыр.
-Ия тамаша енді осындай көңіл күймен сабағымызды бастайық.
-смайліктер қандай ертегінің кейіпкеріне ұқсайды екен?
-дұрыс балалар «бауырсақ»ертегісіндегі бауырсаққа ұқсайды екен.Өткен сөз мәнері сабағында біз «бауырсақ» ертегісін өткен болатынбыз.-Барлығымызда білеміз бе?
-тамаша !
Бауырсақ ертегісін біз шамалы өзгертейік ертегінің сонында бауырсақты түлкі жеп қоймас үшін оқушылар сендердің көмектерін керек.
-көмектесеміз бе?
-олай болса мұқият тындандар.
Бүгінгі сабақтын ережесі мынандай
- Сабақты мұқият тындау
- Апайдың рұқсатынсыз орынынан тұрып кету, сөйлеуге болмайды.
- Берілген тапсырманы жауапкершілікпен орындау.
- Бір –бірлерінді сыйлап пікірлермен алмасу.
Әр бала өзі үшін жұмыс жасайды.Әрбір дұрыс аупқа бүгін смайликтер күні болғасын смайликтермен бағаланасындар.Егерде тәртіптерін нашар болса,ережені бұзсандар самайликтерінді қайтарып бересіңдер.
-баурсақ ертегісін кім айтып берем дейді?
-ия рахмет, осы жерден тоқтайық.ертегінің жалғасын сабақтың барысында білетін боламыз.
Үй тапсырмасын тексеру:
1. Қоянның тапсырмасы. Бауырсақты қояннан құтқарып алу үшін қанеки үй тапсырмасын тексеріп алайық.
Пысықтау: ауызша жұмыс.
Аюдың тапсырмасы:
Көлден ұшты жеті қаз
Қайтып қонды екі қаз
Қалады оның нешеуі?
Кәне кім шешеді?
Екі аяқпен екі қол
Бір ауыз бен бір тілің
Нешеу блды кәне, бұл,
Санап шығар кім бұрын?
Жаңа ғана шалғында,
Алты бұзау жүр еді.
Әлде шаршап қалдыма,
Жатып қапты біреуі.
Нешеуі енді жайылып,
Айт, жүргенін айырып?
Сергіту сәті
1. Ұжыммен. Тақтамен жұмыс
Тақтадағы есептерді шығару
Жаңа сабақты пысықтау:
Анаграмма
Сабақты қорыту: санның көршісін тап ойыны.
1. Шығармашылық жұмыс: «теңге алу» ойыны
2. Үйге тапсырма:
Бағалау.