Казахстан, Алматинская область, Алакольский район
Средняя школа имени Ә.Әлімжанова
Учитель начальных классов
Абсалихова К.М.
Мақсаты:
1.Өткен материалдар бойынша оқушылардың білім деңгейін анықтау.
2.Тапсырмаларды орындау барысында оқушылардың ақыл- ойын, ой- өрісін дамыту. Пәнге қызығушылықтарын арттыру.
3.Оқушыларды тапқырлыққа, ізденімпаздыққа, алғырлыққа тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі: Семантикалық карта, кесте, сызба, математикалық диктант, ойын.
Сабақтың түрі: Білімді бекіту сабағы.
Сабақтың әдісі: Сұрақ- жауап, тапсырмалар орындау, ойын түрінде.
Сабақтың барысы:
I . Ұйымдастыру кезеңі.
1. Оқушыларды түгендеу, сабаққа дайындығын тексеру.
2. Психологиялық дайындық.
Балалар, көңіл-күйімізді көтеріп, келген қонақтармен амандасайық.
Армысың шапағатты күніміз,
Армысың мейірімді жеріміз.
Армысың , ағайлар мен апайлар,
Алдыңызда өзіңіздің балаңыз.
III Үй тапсырмасын тексеру.
Теңдеудің шешімі нешеге тең болды?
Балапанға қалай көмектестіңдер?
IV. Жаңа білімді меңгертуге дайындық.
Балалар , бүгін бізде өте қызықты сабақ болмақ, ал оның қандай сабақ екенін білу үшін сендерге мына тапсырманы орындау керек. Әріптерді сызбадағы сандарға сәйкес тұсқа орналастыру.
76-70 А 80+10 Қ 76-6 Т 30+70 А
7-2 А 6+1 Л 10-6 У
90 |
6 |
89 |
70 |
100 |
7 |
5 |
4 |
қ |
а |
й |
т |
а |
л |
а |
у |
Жауабы: Қайталау
Дұрыс, жарайсыңдар балалар.
Балалар, біздің сабақ оқудағы ұранымыз қандай еді?
Мақсатымыз- білім алу.
Міндетіміз –еңбектену.
Өте жақсы, балалар.
V. Мақсат қою кезеңі.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
Балалар, сынық сызықтың ұзындығын қалай табамыз?
Дұрыс айтасыңдар.
Қазір геометриялық фигураларға байланысты «Семантикалық картамен » жұмыс жүргіземіз
(Музыка ойнап тұрады. Оқушыларға карта таратылып беріледі.)
Сергіту сәті.
Қолды алға созайық,
Қағаз кеспек болайық.
1 2 3 4
Енді еркін тыныстап,
Дем алайық дұрыстап.
Оқулықпен жұмыс.
Оқулықтағы №1 тапсырманы орындату.
Тұйықталмаған сынық сызықтың ұзындықтарының қосындысын табыңдар.
(Оқушыларды тексеріп шығу.)
Енді балалар «Қызықты теңдеу» ойынын ойнайық.
+ - -
Теңдеуді шешу.
Оқулықтағы №4 тапсырманы орындату.
Уақыт өлшем бірліктеріне байланысты салыстыру.
1сағ 45мин 2сағ 5мин т. Б
Математикалық диктант
8 ондық 2бірлік пен 4 бірліктің қосындысы
3 ондық 5 бірлік пен 4 ондықтың қосындысы
5 ондық 3 бірлік пен 8 бірліктің айырмасы т. Б
Ойын: «Аққалаға қалпақ кигіз».
Ойынның шарты: Аққаланың қалпақтары ауысып кеткен . Әрқайсысының өз қалпақтарын кигізу үшін тапсырмаларды орындау керек.
Тапсырмалар орындалады.
Оқушылардың одан әрі пәнге қызығушылықтарын арттыру үшін тақтаға шығарып , санның құрамына байланысты кесте бойынша жарыстырамын.
14 |
7 |
9 |
|
8 |
13 |
6 |
9 |
|
5 |
12 |
3 |
9 |
|
5 |
VІ. Сабақты бекіту.
Логикалық есептер.
1.Екі адам тоғызқұмалақты екі сағат ойнады. Әрқайсысы неше сағаттан ойнады?
2.Дорбадағы 10 асықты 10 бала бір -бірлеп алды. Сонда 1 асық дорбада қалды. Бұл қалай?
Балалар, бүгін сабақта не білдік?, не үйрендік? Кім қандай қиындыққа кездесті?
Оқушылар бір- бірін бағалайды.
VІ І. Үйге тапсырма №2. 132бет