link4320 link4321 link4322 link4323 link4324 link4325 link4326 link4327 link4328 link4329 link4330 link4331 link4332 link4333 link4334 link4335 link4336 link4337 link4338 link4339 link4340 link4341 link4342 link4343 link4344 link4345 link4346 link4347 link4348 link4349 link4350 link4351 link4352 link4353 link4354 link4355 link4356 link4357 link4358 link4359 link4360 link4361 link4362 link4363 link4364 link4365 link4366 link4367 link4368 link4369 link4370 link4371 link4372 link4373 link4374 link4375 link4376 link4377 link4378 link4379 link4380 link4381 link4382 link4383 link4384 link4385 link4386 link4387 link4388 link4389 link4390 link4391 link4392 link4393 link4394 link4395 link4396 link4397 link4398 link4399 link4400 link4401 link4402 link4403 link4404 link4405 link4406 link4407 link4408 link4409 link4410 link4411 link4412 link4413 link4414 link4415 link4416 link4417 link4418 link4419 link4420 link4421 link4422 link4423 link4424 link4425 link4426 link4427 link4428 link4429 link4430 link4431 link4432 link4433 link4434 link4435 link4436 link4437 link4438 link4439 link4440 link4441 link4442 link4443 link4444 link4445 link4446 link4447 link4448 link4449 link4450 link4451 link4452 link4453 link4454 link4455 link4456 link4457 link4458 link4459 link4460 link4461 link4462 link4463
Редактор
Должность:Редактор
Группа:Мир учителя
Страна:Россия
Регион:Санкт-Петербург
Алып бала

Қазақстан,Қызылорда қаласы

№257 орта мектеп

Бастауыш сынып мұғалімі

Аяпова Гүлнар Курмангалиевна

Сабақтың мақсаты: Оқушыларға мәтін мазмұнын меңгерту. Қ. Мұңайтпасов жайлы мағлұмат беру. Оқу мен жазу арқылы ойлау қабілеттерін дамыту. Оқушылардың тілін, сөздік қорын дамыту, шығармашылық жұмыс істеуге үйрету. Шыдамдылыққа, адал қиыншылықта көмек көрсетуге тәрбиелеу.

Көрнекілігі: суреттер , слайд, скитер, постер, маркер.

Сабақтың әдісі: топпен жұмыс, сұрақ-жауап, көрнекілік.

Сабақтың барысы:

1. Ұйымдастыру

Оқушылармен амандасу. Оқушыларды топқа бөлу.

1-топ: «Алғырлар»

2-топ: «Тапқырлар»

3-топ: «Ойшылдар»

4-топ: « Білгірлер»

2. Үй жұмысы

«Әлия» жеке-жеке оқушыдан сұрау.

3. Жаңа сабақ

«Балық ойыны»

Нақыл сөздегі көп нүктенің орнына қажетті сөздері қой. Ол сөздерді балық денесіне жаз. Сонда балықты құтқарғаның және жеңіс сенікі болады.

v Ер есімі-ел есімде.

Узи вен ног на каширке 74 цены. Узи вен на ногах цена в спб. труба стальная в ппу изоляции цена.

v Еліңді сүйсең- ерлік істейсің

v Батыл болмай, батыр болмайсың

v Өжет адам өлімді жеңеді.

v Тәуелкеге бел буған адамды ел билемейді.

v Қорқақ қол бастамайды.

«Ой шақыру»

Қажымұқан туралы видеоүзік көрсету.

- Қажымұқан деген есімді естігендерін бар ма?

- Ол қандай адам?

Қазақ халқының тарихындағы тұңғыш кәсіпқой балуан. Тұтас ғұмырын күрес өнеріне арнап, ұланғайыр жері мен өршіл халқын бірінші болып өзге жұртқа паш еткен, өзінен бұрынғы қандастары баспаған топырақты басып, көрмеген елді көріп, өзге қазақ тақпаған алтын, күміс медальдарды мойнына тұңғыш ілген Қажы Мұқан бабамыз.

Орасан күштің иесі, күрестің бірнеше түрінен әлем чемпионы атанған тұңғыш қазақ алыбы! Теңдессіз өнерімен жер шарын аралаған, 54 мемлекетте күреске түсіп, 48 медаль олжалаған Қажымұқандай мықты ХХ ғасырдың басында түркі халықтарының ішінде қазақта ғана болды. Ресейдің балуандар тобында Қажымұқаннан күші асқан ешкім болмағанын да айтуға тиіспіз. Дүние жүзінің чемпиондары Иван Поддубный, Иван Шемякин, Алекс Аберг, Иван Заикин, Георг Лурих, Георг Гаккеншмидт, Поль Понс, Вейланд Шульц сынды жампоздармен қатар жүру, боз кілемдегі айқастарда осы балуандарды шетінен жығып, бәйге алу — сол заманда нағыз ерлік еді. Ол кезде империяның буына семірген Ресей күресінің қожайындары қазақты шын мәнінде менсінбеуші еді. Қажымұқан сондай ортада намысын жатқа берген жоқ. Кеудесін ешкімге бастырмады. Күрес қожайындарының, төрешілердің сан мәрте әділетсіздігіне белі бүгілмеді,

« Қызығушылығын ояту»

- Күшті, мықты, денсаулық зор болу үшін немен айналысуымыз керек?

- Қандай спорт түрлерін білесіңдер?

- Олай болса, спорт туралы білетіндерімізді топтастырайық.

Оқулықпен жұмыс.

Мәтінді оқу

Мәтінді оқушыларға оқыту.

Сергіту сәті.

«Жұмыр қылыш» күйімен сергіту

Дәптермен жұмыс

Топтық жұмыс

1-топ. «Өзгіз өлімі» тауып оқу

2-топ. « Ауыл адамдарының таңғалуы» тауып оқу.

3-топ. «Егер мен палуан болсам» шағын шығарма жазу.

4-топ. Қажымұқан кім? Сипаттама беру (постер қорғау)

Суретпен жұмыс.

-Балалар суретте кімді көріп тұрмыз?

- Оның денесі қандай?

- Осы сиырды көтеру екінің, қолынан келе бермейді. Ендеше ол қандай?

4. Қорытынды.

ББҮ кестесін толтырады.

5. Үйге тапсырма.

1. Батыр, ерлік туралы мақал- мәтелдер жазып келу.

2. «Алып бала» мәтіннің мазмұнын айтып келу.

6. Бағалау.

Формативті бағалау.

Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности