link9450 link9451 link9452 link9453 link9454 link9455 link9456 link9457 link9458 link9459 link9460 link9461 link9462 link9463 link9464 link9465 link9466 link9467 link9468 link9469 link9470 link9471 link9472 link9473 link9474 link9475 link9476 link9477 link9478 link9479 link9480 link9481 link9482 link9483 link9484 link9485 link9486 link9487 link9488 link9489 link9490 link9491 link9492 link9493 link9494 link9495 link9496 link9497 link9498 link9499 link9500 link9501 link9502 link9503 link9504 link9505 link9506 link9507 link9508 link9509 link9510 link9511 link9512 link9513 link9514 link9515 link9516 link9517 link9518 link9519 link9520 link9521 link9522 link9523 link9524 link9525 link9526 link9527 link9528 link9529 link9530 link9531 link9532 link9533 link9534 link9535 link9536 link9537 link9538 link9539 link9540 link9541 link9542 link9543 link9544 link9545 link9546 link9547 link9548 link9549 link9550 link9551 link9552 link9553 link9554 link9555 link9556 link9557 link9558 link9559 link9560 link9561 link9562 link9563 link9564 link9565 link9566 link9567 link9568 link9569 link9570 link9571 link9572 link9573 link9574 link9575
Редактор
Должность:Редактор
Группа:Мир учителя
Страна:Россия
Регион:Санкт-Петербург
4-ті қосу және азайту кестесі

Қазақстан,ШҚО,Семей қаласы

«Қайрат Рысқұлбеков атындағы №33 ЖОББМ» КММ

Бастауыш сынып мұғалімі

Семизбаева Айман Манарбековна

Математика

Сабақтың тақырыбы: 4-ті қосу және азайту кестесі.

Сабақтың мақсаттары: 4-ті қосу және азайтуды тиянақтай түсу барысында 4-ті қосу кестесін құрастыру, қосылғыштардың біреуі 4 болып келген жағдайдағы санның құрамы жайлы оқушылардың білімдерін бекіту.

Сабақтың дамытушылығы: Тез есептеу, ауызша есептеп есте сақтау логикалық ойлау қабілеттерін дамыту.

Тәрбиелік мәні: Есептеу әдістерін күнделікті өмірде қолдана білуге, ұқыптылыққа, адамгершілікке тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Жаңа сабақ.

Сабақтың түрі: Ойын сабақ.

Сабақ әдісі: Сұрақ-жауап, түсіндіру, өзіндік жұмыс.

Сабақтың көрнекілігі: Ақ көгершін суреті, сандар қатары, кесте.

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі.

Оқу құралдарын алғызып, оқушыларды түгендеу.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын айту. 4-ті қосу кестесін құрастыру. 4-ті басқа санға қосу және азайтуды үйрету.

Психологиялық дайындық.

Бір үйде нешеуміз,

Санап көрейік екеуміз.

Бас бармағым әкем,

Балан үйрек анам,

Ортан терек терек ағам,

Шылдыр шүмек әпкем.

Кішкене бөбек мен

Бір үйде біз нешеуміз,

Санап шықтық еекуміз.

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. 161-беттегі №4 есепті шығару.

Үш сан айта отырып, алдымен өсу ретімен, содан кейін кему ретімен жазу.

1, 3, 5 3, 6, 9 2, 4, 8

5, 3, 1 9, 6, 3 5, 4, 2

Барлық жағдай талданады.

ІІІ. Жаңа сабақ

-Балалар бейбітшілік құсы қандай құс? (Көгершін)

-Міне, сол көгершін құсы бізге қонаққа келіп отыр екен.

-Ең жақсы баға қандай баға? (5)

-Міне бізгеде бес көгершін өздерінің тапсырмаларын ала келіпті.

1-көгершіннің тапсырмасы:

161-беттегі 1-есепке қарап орындаймыз.

Балалар ауызша қосылғыштарының бірі 4 болатын қосындылар, соссын, айырмалар айтады. Мәндерін табады.

0+4=4 4-4=0

1+4=5 5-4=1

2+4=6 6-4=2

3+4=7 7-4=3

4+4=8 8-4=4

5+4=9 9-4=5

6+4=10 10-4=6

2-көгершіннің тапсырмасы.

Ол үшін 2-тапсырманы орындаймыз. Тақтада кесте сызылған. Сол кестені толтырамыз.

4

5

6

+4

ІV. Сергіту сәті.

3-көгершіннің тапсырмасы.

Бір бала есепті оқиды, тақтаға шығарады.

-Есепте не туралы айтылған, бірінші ыдыста неше алма, екінші ыдыста ше? Есепте нені тап дейді? Қандай амалмен шығарамыз? (+)

Берілгені:

1-ыдыста 4 алма

2-ыдыста сонша

Сұрағы: Екінші-?

Шешуі: 4+4=8

Жауабы: 8 алма.

4-көгершіннің тапсырмасы.

Сендер оқулықтан қай кесінді ұзын, қай кесінді қысқа екенін өлшеп, қысқа кесіндіден 4 см ұзын, ұзын кесіндіден 5 см қысқа кесінді сызамыз.

6см+4см=10см

10см-5см=5см

V. Шығармашылық тапсырма. 4 санының құрамын табу, перфокарта үлестіру.

Математикалық тест.

10 6 8 8 6 0 7 9 10 5 9 8

4+2 5-5 6+4 7+2

5-көгершіннің тапсырмасы.

Логикалық есеп.

Әсел мен Нұрайдың бантиктерінің түсі бірдей. Арай мен Нұрайдың юпкаларының түсі бірдеу. Қыздардың есімдерін тап.

(Бірінші қыз Арай, екінші қыз Әсел, үшінші қыз Нұрай)

Барлық көгершіннің тапсырмаларын бірлесе отырып орындадыңдар. Ақ көгершін әнін орындап сабақты қорытындылау.

VІ. Үйге: 4-ті қосы кестесін жаттау.

Бағалау. Балаларды жауап бергеніне қарай бағалау.

Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности