Казахстан, ЮКО, с. Сайрам
Школа-гимназия №1 им. Ю.Сареми
Учитель начальных классов
Исроилова Шарифа Абдибаевна
Сабақтың мақсаты: а) сандарды қосу және алу кестесі негізінде тақырыпты меңгерту.
б) оқушылардың есеп шығаруда ой шапшаңдығын арттыру.
в) есеп пен мысалдар шешу арқылы бала бойында ойлау, ой қорыту, есте сақтау қабілеттерін дамыту.
Сабақтың әдісі: 1. Түсіндіру
2. Көрнекілілік
3. Ойын стратегиялары
4. Миға шабуыл
Сабақтың түрі: дәстүрлі емес сабақ
Көрнекілігі : интербелсенді тақта, суретті кеспе қағаздар
Өзара сабақтар арасындағы байланыс: орыс тілі, қазақ тілі, өзін-өзі тану
Сабақтың барысы
І Ұйымдастыру кезеңі
А) Мотивация ояту. Сіз таңертең қандай жағымды жақсы сөздер естідіңіз?
Ә) Бір, екі, үш оқушыны шапшаңдатуға сергітулер
Б) Есте сақтауға мысалдар
346, 721, 2013, 1958.
«Миға шабуыл» стратегиясы
10. 92-ні 2-ге азайт
11. Санауда 21-деналдынғы сан қайсы?
12. 99дан бір санға үлкен болған санды ата.
ІІ Негізгі бөлім
1-тапсырма. Қосу кестесі. Интербелсенді тақтамен сабақты түсіндіру.
2-тапсырма. Тақта мен дәптерде орындату
9+2=11 7+8=15 6+7=13
5+6=11 8+6=14 12-7=5
3-тапсырма.3 партаға үш парақшада тапсырмалар беріледі
1-парта
4=…+… 12=…+… 16=…+…
2-парта
Қоянның құлақтары 10, сонда қояндар қанша?
6=…+… 10=…+… 14=…+…
Машинаның дөңгелегі 8, сонда машиналар қанша?
3-парта
Қол саусақтары 30, сонда қанша бала саны қанша?
«Бос орынды толтыру» тапсырмасы 3 партаға беріледі
Самалёт ойынын ойнату.
Оқушылар фигуралар беру арқылы бағаланады.
Ауа жол көлігі туралы сұхбат.
Бірінші ғарышкер Ю. Гагарин 1961жылда ғарышқа ұшқан. Қазақтың ғарышкерлері Т.Әубакиров және Т.Мұсабаетар туралы түсінік айтады.
Сергіту сәті.
Қалып қалған сандарды тауып айт
1,2,3,4;6,7;9,10.
10,9,8;6,5,4,3;1.
Санауды әрі қарай жалғастыр
3-тапсырма.
Сандарды график үлгісін жаз.
Оқулықтағы мысалды шешу (дәптерге орындалады)
Менің жасым 7-де, ағамның жасы 11-де. Ағам неше жас үлкен?
Корабль ойыны
VI Сабақты пысықтауға сұрақтар
А) Жеті өлшеп, бір кес.
Ә) Жеті жұрттың тілін біл,
Жеті түрлі ілім біл.
Б) Алтау ала болса, ауыздағы кетеді
Төртеу түгел болса, төбедегі келеді
Сабақ барысында белсенді қатысқан оқушыларды мадақтау, бағалау.
V Үйге тапсырма
105-сабақ кітабындағы 3 және 4 тапсырмалар.