link7995 link7996 link7997 link7998 link7999 link8000 link8001 link8002 link8003 link8004 link8005 link8006 link8007 link8008 link8009 link8010 link8011 link8012 link8013 link8014 link8015 link8016 link8017 link8018 link8019 link8020 link8021 link8022 link8023 link8024 link8025 link8026 link8027 link8028 link8029 link8030 link8031 link8032 link8033 link8034 link8035 link8036 link8037 link8038 link8039 link8040 link8041 link8042 link8043 link8044 link8045 link8046 link8047 link8048 link8049 link8050 link8051 link8052 link8053 link8054 link8055 link8056 link8057 link8058 link8059 link8060 link8061 link8062 link8063 link8064 link8065 link8066 link8067 link8068 link8069 link8070 link8071 link8072 link8073 link8074 link8075 link8076 link8077 link8078 link8079 link8080 link8081 link8082 link8083 link8084 link8085 link8086 link8087 link8088 link8089 link8090 link8091 link8092 link8093 link8094 link8095 link8096 link8097 link8098 link8099 link8100 link8101 link8102 link8103 link8104 link8105 link8106 link8107 link8108 link8109 link8110 link8111 link8112 link8113 link8114 link8115 link8116 link8117
Редактор
Должность:Редактор
Группа:Мир учителя
Страна:Россия
Регион:Санкт-Петербург
Сабақтың тақырыбы: Бірмүше. Бірмүшенің стандарт түрі.

Шығыс — Қазақстан облысы, Семей қаласы
«Шақаман жалпы орта білім беретін мектебі» КММ
математика пәні мұғалімі Айтишева Енлик Рыскалиевна

Сабақтың тақырыбы: Бірмүше. Бірмүшенің стандарт түрі.

Сабақтың мақсаты:

Оқушыларға жаңа тақырыпты меңгерту, бірмүше, бірмүшенің мүшелері, коэффициент, көбейтінді, дәреже жаңа ұғымдарымен таныстыру;

Бірмүшенің стандарт түрі, стандарт түрге келтіруді үйрету;

Мотивация → меңгерілетін тақырыпты бейнелеп елестету, оқылған тақырыптың тәжірибелік және әлеуметік маңыздылығын ұғыну → рефлексия.

Міндет: технологиялық картаның регламентін орындау. Жопарланған нәтиже: қойылған мақсатқа жету.

Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру, сабақтың мақсатымен таныстыру.

Карта бойынша жұмыс жүргізу реті түсіндіріледі. Оқушылардың мотивациясы сынып бір топ ретінде болады:

Сыныпты белсендіру үшін сөз көшбасшыға беріледі.

Біз мықтымыз! Біз ақылдымыз! Біз белсендіміз!

Бүгінгі сабақта 63% жетеміз!

1 цикл «Байқау»

«Оқушылардың субъективті тәжірибелерін өзектендіру»

ОӘЖА сызбасы бойынша бірінші түсіндіру.

«Әріпті өрнектер» термині құрамында бір немесе бірнеше әріптері бар өрнектер.

Санды білдіретін кез келген әріпті, цифр арқылы өрнектелген кез келген санды алгебрада «алгебралық өрнек» деп атау қабылданған.

8; 0; 2; y; өрнектері — алгебралық өрнектер.

Әріпті өрнектер:

Әріптерді санмен алмастыру әріпті өрнектердің негізгі қасиеті болып саналады. Әріпті әр түрлі сандармен алмастыруға болғандықтан, оны айнымалы деп атайды, ал әріпті өрнекті айнымалысы бар өрнек деп атайды.

Әріпті санмен ауыстыруды алмастыру немесе сан мәнін орнына қою деп атайды. Санның өзін айнымалының мәні, ал орнына қойғанда шыққан нәтижені өрнектің мәні дейді.

Түсіндіру уақыты У1 (У1=х тақтаға жазу).

Қабылдауды ұйымдастыру:

Тапсырмаларды орындау. Оқушылар бірдей бір шапалақ ұрады, «Байқау» сөзін дәптерлеріне жазады және жұмысқа кіріседі.

Үш тапсырма: ТКШ — АКШ — ЖКШ Жұмыстың аяқталуы 5+30.

ТКШ

АКШ

ЖКШ

)

Ұғынуды ұйымдастыру

Ой толғау.

Жұмыс аяқталғаннан соң оқушылар дәптерлерін алмастырады, «Қолдағы қаламсап — бұл қателік» бұйрығы беріледі. Тапсырмалардың орындалуын кезеңмен тексеру. Әр бір деңгейде орындалу сапасы жеке анықталады.

2 цикл «Бекіту» «Оқушылардың субъективті тәжірибесін өзектендіру.

Мұғалім тақырыпты сұрайды және өзінің ойы бойынша оқушылардың көп қателіктер жіберген жерлерінен бастап ОӘЖА сызбасы бойынша қайта түсіндіреді және оқушылардың түсінбеген жерлерін ашады, бұрын өтіліп кеткен тақырып болсада.

Түсіндіру уақыты бірінші түсіндіру уақытынан 2 есе кем болады.

Түсіндіру уақыты У2 (У2=х тақтаға жазу).

Ұғынуды ұйымдастыру

Тапсырманы орындау.Тапсырма 2 кесте бойынша алынады. «Егерде - онда».

Оқушылар дәптерлеріне «Бекіту» сөзін жазады, екі бірдей шапалақ ұрады және тапсырманы орындауға кіріседі.

Үш тапсырма: «Егер-онда» сызбасы бойынша. Жұмыстың аяқталуы 5+30.

ТКШ

АКШ

ЖКШ

Ұғынуды ұйымдастыру Рефлексия.

Жұмыс аяқталғаннан соң оқушылар дәптерлерін алмастырады, «Қолдағы қаламсап — бұл қателік» командасы беріледі.

Тапсырмалардың сапалы орындалуын кезеңмен тексеру. Орындау сапасы әрбір деңгейде жеке анықталады, тағыда кестеге берілгені енгізіледі: жылдамдық, есеп, зейін, тақырып және оқушылар сұралады, толық талдау жасалынады.

3 цикл. «Есте сақтау» «Оқушылардың субъективті тәжірибесін өзектендіру»

Үшінші түсіндіру.

Мұғалім сыныптың тақырыпты түсіну деңгейін анықтайды және өзінің ойы бойынша оқушылардың көп қателіктер жіберген кезеңінен бастап ОӘЖА сызбасы бойынша қайта түсіндіреді.

1 Түсіндіру уақыты У3 (У3=х тақтаға жазу).

Қабылдауды ұйымдастыру

Тапсырманы орындау. Тапсырма 2 кесте бойынша алынады. «Егерде - онда». Оқушылар бірдей үш рет шапалақ ұрады, дәптерлеріне

«Есте сақтау» сөзін жазады және тапсырманы орындауға кіріседі.

Үш тапсырма: «Егер-онда» сызбасы бойынша. Жұмыстың аяқталуы 5+30.

Ұғынуды ұйымдастыру.

Жұмыс аяқталғаннан соң оқушылар дәптерлерін алмастырады, «Қолдағы қаламсап — бұл қателік» бұйрығы беріледі. Тапсырмалардың орындалуын кезеңмен тексеру, тағыда кестеге берілгені енгізіледі: жылдамдық, есеп, зейін, тақырып және оқушылар сұралады, толық талдау жасалынады. Орындау сапасы әрбір деңгейде жеке анықталады.

Ой толғау.

Үйге 10-нан кем болмауы тиіс. Тапсырманы оқулықтан немесе өз еркінше беруге болады.

2 кесте. «Егер-онда» үш деңгейлі күрделілік тапсырма деңгейін іріктеу сызбасы.

Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности