Хихметова Гульназ Каировна
Должность:Математика пәнінің мұғалімі
Группа:Посетители
Страна:Казахстан
Регион:Қарағанды обл, Бұқар жырау ауданы
Ашық сабақ . Тақырыбы: " Жай бөлшектерді қосу және азайту"

Қарағанды облысы Бұқар жырау ауданы Қушоқы кеніті

Қушоқы жалпы білім беру орта мектебі,

математика пәнінің мұғалімі

Хихметова Гульназ Каировна, I санат,

Сабақтың тақырыбы: Жай бөлшектерга қосу және азайту

Сынып: 5

Мерзімі: 05.02.2015

Сабақ мақсаттары:

Білімділік: Оқушылардың жай бөлшектерді , аралас сандарды қосу, азайту және қысқартудан білімдерін пысықтау

Дамытушылық: Математикалық сауаттылығын дамыту

Тәрбиелік: Оқушылардың адамгершілік қасиеттерін және Отанын сую қабілеттерін дамыту

Сабақтың түрі: өткен тақырыпты қайталау

Құралдар: оқулық ,интербелсенді тақта, түрлі-түсті фломастерлер мен борлар.

Әдіс-тәсілдер: топтық жұмыс

Оқыту нәтижесі:

Сілтеме: оқулық

Сабақ кезеңдері

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

І.Ұйымдастыру кезеңі

2 мин

Сәлемдесу

Сабақтың ертегі желісімен өтетінін айту. Айлақтарға сапар.

Сәлемдеседі

3 мин

Топтастыру

Оқушыларды қағаз қиындыларын алу арқылы , сыныпты 3 топқа бөлу (қиындыларда топ аттары жазылған)

Жорық қағазымен таныстыру.

Қағаз қималарда «Дұрыс бөлшек», «Бұрыс бөлшек», «Аралас сан» сөздері жазылған. Топ аттары

Білу

7 мин

Білу

Әр топқа, яғни 3 топқа таратып, әр топ кезек кезек сұрақтарға жауап береді.

Слайд бойынша

Бірінші айлақ «Сұрақтар»

І топқа

Жай бөлшектерге қандай амалдарда қолдану білесің?

ІІ топқа

Қандай түрлендіру орындалған?

ІІІ топқа

Қандай түрлендіру орындалған?

Үй тапсырмасын топпен тексеру.

Қойылған сұраққа нақты жауап береді, яғни анықтамаларды тұжырымдайды.

Слайдта көрсетілген амалдарды айтып шығыды.

ІІІ. Негізгі бөлім. Өткен тақырыптарды қайталау есептері

10 мин

Түсіну

Жұппен,

Топпен жұмыс

«Ережелер айлағы». Өткен тақырыптардың ережелерін тұжырымдау. Слайдта көрсетілген суреттер бойынша.

Топ басшысын сайлап алу өзара. Ол бағалау парағымен танысып алады.

Топпен , жұппен талқылау.

7мин

Қолдану

«Біліктілік» айлаға

Кесте толтыру. Неге ? Қалай сұрақтарына жауап беру әрбір Әрбір топқа бір кесте.

Кестені талқылау . сұрақтарға жауап беру

8 мин

Талдау

Топпен жұмыс

Есеп шығару

Оқулықпен жұмыс жасау

Есептің шартын оқып , талдау. Амалдардың орындалу тәртібін айту.

Топ мүшелері талдан , шешуін шешіп ,жауабын дауыстап айтады.

Сергіту сәті.

3мин

Графикалық тест

Слайдта көрсетілген сұрақтардың жауаптарын белгілі белгілеулермен белгілейді. Белгілер арнайы көрсетіледі.

Топпен алдарындағы а4 қағазына орындап, келесі топқа береді . топтар тексеріп қатесін тапқан соң ,слайдта шыққан жауаппен салыстырады.

IV.Рефлексия. Сабақты қорытындылау

4 мин

Желдеткіш стратегиясы бойыншаинайы көрсетіледі.рмен белгілейді. птарын ен салыстырады.ды.ту.айды.

Бағалау

А4 қағазын төртке бүктеп желдеткіш жасап , оның әр бетіне нені түсіндім , нені түсінбедім , нені түсінгім келеді деген сұрақтарға жауап береді.

Әр топтан оқушылар өз ойларын жазады

Оқушылар өзін-өзі, жұпты, топты бағалайды. Топ басшысы сабақ басында берілген кесте бойынша топ мүшелеріне қойған бағасымен қысқаша таныстырады

Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности