link10370 link10371 link10372 link10373 link10374 link10375 link10376 link10377 link10378 link10379 link10380 link10381 link10382 link10383 link10384 link10385 link10386 link10387 link10388 link10389 link10390 link10391 link10392 link10393 link10394 link10395 link10396 link10397 link10398 link10399 link10400 link10401 link10402 link10403 link10404 link10405 link10406 link10407 link10408 link10409 link10410 link10411 link10412 link10413 link10414 link10415 link10416 link10417 link10418 link10419 link10420 link10421 link10422 link10423 link10424 link10425 link10426 link10427 link10428 link10429 link10430 link10431 link10432 link10433 link10434 link10435 link10436 link10437 link10438 link10439 link10440 link10441 link10442 link10443 link10444 link10445 link10446 link10447 link10448 link10449 link10450 link10451 link10452 link10453 link10454 link10455 link10456 link10457 link10458 link10459 link10460 link10461 link10462 link10463 link10464 link10465 link10466 link10467 link10468 link10469 link10470 link10471 link10472 link10473 link10474 link10475 link10476 link10477 link10478 link10479 link10480 link10481 link10482 link10483 link10484 link10485 link10486 link10487 link10488 link10489 link10490 link10491
Мир учителя
Должность:Администратор
Группа:Мир учителя
Страна:Страны СНГ
Регион:не указан
Тамақтану әдебі

Год: 2012

Страна: Казахстан


Астана қаласы

№28 орта мектебі

Өткізген:

Баймұратова Гүлнәр Бекетайқызы


Сабақтың тақырыбы:

«Тамақтану әдебі»

Сабақтың мақсаты:1. Оқушыларды тамақтану әдебі жайында айта білуге үйрету. Дұрыс сұрақ қоя білуге дағдыландыру. Тәуелдік жалғауы мен ілік септігінің байланысы жайында білімдерін жаңғыртып, еске түсіру, түсіндіру. Дауысты дыбыстарының жіктелуін білу. 2. Ойлау, есте сақтау, сөйлеу қабілеттерін дамыту. Сөздік қорларын молайту. 3. Әдепті,тәрбиелі, ұстамды болуға тәрбиелеу.

Әдісі: әңгімелеу, түсіндіру, іздендіру, сұрақ-жауап.

Түрі: оқу мен жазу арқылы сын тұрғысынан ұйымдастырылған

интерактивті сабақ

Пәнаралық байланыс: дүниетану, орыс тілі,биология, өзін-өзі тану

Көрнекілігі: интерактивті тақта,тапсырмалар жазылған парақтар, суреттер. Сабақ барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Түгендеу. Сабаққа назарларын аударту.

ІІ.Психологиялық ахуал

Күндей жадырап,

Айдай арайлап,

Жұлдыздай жарқырап,

Судай мөлдір таза көңілмен

Бүгінгі күнімізді бастайық.

Балалар, маған қарап күлімдейміз,

Бір-бірімізге қарап күлімдейміз.

Қонақтарға қарап күлімдейміз.

Бүгінгі күнгі сабағымызда

Бір-бірімізге сәттілік тілейміз.

Енді бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан жылуы арқылы бір-бірімізге жылы лебіздер тілейік.

1-бала: Еліме тыныштық тілеймін!

2-бала: Күніміз жарық болсын!

3-бала: Аспанымыз ашық болсын!

4-бала: Деніміз сау болсын!

5-бала: Нанымыз көп болсын!

6-бала: Көк туымыз биік болсын.

Сабақтың ережесі: Белсенді қатысу
Тыныштық сақтау
Бірін-бірі тыңдау
Ойын ашық айту
Бір-бірін сынамау
Ынтымақтылық

Сабақ: Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: «Тамақтану әдебі».Мақсатын айту. Балалар, бүгінгі сабағымызда тамақтану әдебі туралы оқимыз,білеміз септеулік шылаулар туралы ережелерді еске түсіреміз.

ІІ.Топқа бөлу.(түрлі-түсті қағаздарды таңдау арқылы)

І. Қызығушылықты ояту кезеңі.

«Ой шақыру»

1.Адамның денсаулығы неге байланысты?

2.Біз неге дұрыс тамақтануымыз керек?

3.Күніне неше рет тамақтануымыз керек?

4.Тамақ ішер алдында қандай гигиенаны сақтауымыз керек?

5.Адамға не пайдалы?

(Оқушылар постерге жазып,түсіндіреді).

1.Денсаулыққа дұрыс тамақтанудың маңыздылығы

пайдалы зиян

(әр топ постер арқылы ойларын жазып түсіндіреді)

2.Үй жұмысын сұрау: «Қазақ халқының ұлттық тағамдары» тақырыбына диалог жазып келіп, айту.

Тірек сөздер: Тәбет,мәдениетті,кепіл.қанағат,қомағайлық,күнә,зиян;

Осы сөздердің мағынасын ашу, сөз тіркестерін құрастыру.

3.Қазақ халқының асқа байланысты қандай мақал-мәтелдерін білесіңдер?

(әр топ постер арқылы ойларын жазып түсіндіреді)

4.Берілген мәтін бойынша септік шылаудың қай түріне жататынын анықтап,

тіркесіп тұрған зат есіммен көшіріп жазу.

5.Тамаққа байланысты ырымдар мен тиымдар жазу.

(әр топ постер арқылы ойларын жазып түсіндіреді)

ІV. Қорытындылау.

білемін

үйрендім

білгім келеді

V. Үйге тапсырма: 87 б, 5 тап.

VІ. Бағалау.

ҮІІ. Рефлексия

Сабақтың тақырыбы:Абай Құнанбаев «Ғылым таппай мақтанба»

Сабақтың мақсаты:

Білімділік:

Абай кім? Абайдың өмір жолынан қысқаша мәлімет беру. Абайдың мұрасы — қазақтың ең қасиетті қазынасы екенін ұғындыру.

Дамытушылық:

Оқушының ой- өрісін, дүниетанымын кеңейту.Шығармашылықпен жұмыс істеуіне ықпал ету.Сөздік қорын молайту.Түсінгендерін жан-жақты өз сөздерімен шебер баяндауға үйрету.

Тәрбиелік:

Қазақтың біртуар ұлы Абай атаға деген сүйіспеншілік, мақтаныш сезімін ұялату.

Әдісі: әңгімелеу, түсіндіру, іздендіру, сұрақ-жауап.

Түрі: оқу мен жазу арқылы сын тұрғысынан ұйымдастырылған

интерактивті сабақ

Пәнаралық байланыс: дүниетану, орыс тілі,тарих, өзін-өзі тану

Көрнекілігі: интерактивті тақта,тапсырмалар жазылған парақтар, суреттер. Сабақ барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Түгендеу. Сабаққа назарларын аударту.

ІІ.Психологиялық ахуал

Балалар, маған қарап күлімдейміз,

Бір-бірімізге қарап күлімдейміз.

Қонақтарға қарап күлімдейміз.

Бүгінгі күнгі сабағымызда

Бір-бірімізге сәттілік тілейміз.

Енді бір-бірімізге жылы лебіздер тілейік.

1-бала: Еліме тыныштық тілеймін!

2-бала: Күніміз жарық болсын!

3-бала: Аспанымыз ашық болсын!

4-бала: Деніміз сау болсын!

5-бала: Нанымыз көп болсын!

6-бала: Көк туымыз биік болсын.

Сабақтың ережесі: Белсенді қатысу
Тыныштық сақтау
Бірін-бірі тыңдау
Ойын ашық айту
Бір-бірін сынамау
Ынтымақтылық

Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: Абай Құнанбаев

«Ғылым таппай мақтанба».

Мақсатын айту.(интерактивті тақта арқылы)

ІІ.Топқа бөлу.(түрлі-түсті қағаздарды таңдау арқылы)

І. Қызығушылықты ояту кезеңі.

«Ой шақыру»

Абай қашан туып, қашан қайтыс болған?

Абай қай жерде туған, бұл жерде кімдер туған?

Әкесі кім болған?

Анасы қандай адам ?

Абайдың шын аты кім?

Абай қайда оқыған?

Абайдың өлеңдерін атаңдар?

(әр топ постер арқылы ойларын жазып түсіндіреді

ІІ. «Ғылым таппай мақтанба» өлеңін оқу.

ІІІ.Сұрақтарға жауап беріңіздер:

Өлең қандай тақырыпқа жазылған?

Абай жастарды қандай болуға шақырады?

Нақыл сөздер (афоризмдер) дегеніміз — күрделі мәселелерді терең, өте дәл жеткізетін ой шалымы кең,қысқа қайырымды шешен сөз.

Тірек сөздер:

Мақтанба,баптанба,ойнап босқа күлуге, қашық бол,терең ой,асық бол,талап,жамандықтан жирену,біреу үшін,тұл,көңіл, қанағат,болмасаң да ұқсап бақ,өсек,өтірік,еріншек,дұшпан

Осы сөздердің мағынасын ашу, сөз тіркестерін құрастыру.

ІҮ.Абай Құнанбаев «Ғылым таппай мақтанба»

Бес асыл іс

Бес дұшпан

Менің ойым

Бес асыл іс

Бес дұшпан

(әр топ сызба арқылы ойларын жазып түсіндіреді)

V. Қорытындылау.

білемін

үйрендім

білгім келеді

VІ. Үйге тапсырма: «Ғылым таппай мақтанба» өлеңін жаттау.

VІІ. Бағалау.

ҮІІ. Рефлексия

Скачать урок

Скачать файл: baymuratova.docx
Посмотреть онлайн файл:





Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности