link6298 link6299 link6300 link6301 link6302 link6303 link6304 link6305 link6306 link6307 link6308 link6309 link6310 link6311 link6312 link6313 link6314 link6315 link6316 link6317 link6318 link6319 link6320 link6321 link6322 link6323 link6324 link6325 link6326 link6327 link6328 link6329 link6330 link6331 link6332 link6333 link6334 link6335 link6336 link6337 link6338 link6339 link6340 link6341 link6342 link6343 link6344 link6345 link6346 link6347 link6348 link6349 link6350 link6351 link6352 link6353 link6354 link6355 link6356 link6357 link6358 link6359 link6360 link6361 link6362 link6363 link6364 link6365 link6366 link6367 link6368 link6369 link6370 link6371 link6372 link6373 link6374 link6375 link6376 link6377 link6378 link6379 link6380 link6381 link6382 link6383 link6384 link6385 link6386 link6387 link6388 link6389 link6390 link6391 link6392 link6393 link6394 link6395 link6396 link6397 link6398 link6399 link6400 link6401 link6402 link6403 link6404 link6405 link6406 link6407 link6408 link6409 link6410 link6411 link6412 link6413 link6414 link6415 link6416 link6417 link6418 link6419 link6420 link6421 link6422 link6423 link6424 link6425 link6426 link6427 link6428 link6429 link6430 link6431
Эрмекова Агилаш Реймбаевна
Должность:Воспитательница
Группа:Посетители
Страна:Мангистауский обл город Жанаозен
Регион:Мангистауский обл г.Жанаөзен
Ашық сабақтар: «Бағдаршам және біз»,"Көрікті көктем","Қыс қызығы",«Жаңа жылды қарсы алайық»,"Ана-өмір шырағы"

№19 "Алтын күн" балабақшасы

Тәрбиеші: Ходжаева Айман

Тақырыбы: «Бағдаршам және біз»

Мақсаты: Жолда жүру ережесі туралы түсінік беру. Балаларды жолда жүру ережелеріне сәйкес бағдаршамның атқаратын қызметімен таныстыру. Ойын арқылы балаларға жолда жүру ережелерін үйрету. Көше, жол, жаяу адам жүретін жол мен көліктер туралы түсініктерін жетілдіру.

Көрнекілік: Бағдаршам, ақ жолағы бар жол, қызыл, сары, жасыл, дөңгелектер.

Әдіс-тәсілдер: көрсету, түсіндіру, мадақтау, сұрақ-жауап,мадақтау.

Қортындылау:

Оқу іс-әрекетінің кезеңдері

Педагогтің іс-әрекеті

Балалардың іс-әрекеті

Мотивациялық қозғаушы

Ұйымдастыру кезеңі:

Шаттық шеңбері

Армысың-Алтын Күн

Армысың-Көк аспан

Армысың жан досым

Міне менің қолым бос

Жарқырасын күніміз

Сәламатсыздарма:

Тәрбиеші: Әр күні аспаннан күн шығып, барлық жерге өзінің мейірімі мен жылылығын себеді.

Балалар шаттық шеңберін көтеріңкі көңіл күймен орындайды.

Ұйымдастырушылық-ізденістік

-Тақтадағы суреттерді көрсете отырып, көшедегі жолдар ұзын, қысқа, кең және өте әдемі болатынын түсіндіреді.

-Көліктер қайда жүреді?

-Жолдар қандай болады?

Көшеде тағы нелер бар?

-Қандай көлік түрлерін көріп тұрсындар?

-Жұмбақ жасыру:

Жасыл көзі жүр дейді

Қызыл көзі тұр дейді

Сары көзі дайын бол дейді.

-Қимылды ойын: «Түрлі түсті автомобильдер»

Шарты: балалар үш топқа бөлініп (қызыл,көк, жасыл), оларды түрлі шеңберге орналастырады. Олар машина жүргізушілер.

Тәрбиеші қолына қағаздан жасалған бағдаршам көздері сынды картонды алады. Жасыл түсті дөңгелекті көтергенде, балалар бөлме ішінде бірінін-бірі қақпай-соқпай машина болып гүрілдеп, әрлі-берлі қозғалады. Ал қызыл картон дөңгелекті көтергенде машиналар тоқтайды. Сары түсті көрскткенде айналасына қарап, жүруге дайындалады.

Сергіту сәті:

Орнымыздан тұрайық,

Біздер жолға шығайық.

Ұзын, қысқа жолдарды

Біліп біздер алайық

Биік үйлер бар екен.

Дидактикалық ойын:

«Бағдаршам»

-Тәрбиеші«қызыл» түсті көрсеткенде,

-«сары» түсті көртеткенде,

-«жасыл» түсті көрсеткенде

Ойын: «Дұрыс-бұрыс» ойыны.

Балалар дұрыс жауапқа қолдарын шапалақтайды. Көшеден өткенде солға оңға қараймын.

Көшенің ортасында доп ойнамаймын.

Жол ережесін сақтаймын. Бағдаршамның сары көзі жанғанда дайындаламын.

Жасыл көзі жанғанда жүремін.

Дидактикалық ойын:

«Бағдаршам көздерін ретімен қой»

-Біздер қайда саяахатта болдық? Нелер көрдік?

-Нелер туралы айттық.

Ә.Табылдиевтің

«Бағдаршам» өлеңін жаттау.

-Тақтада берілген суреттерді ажыратып айтып береді.

Жолда.

Ұзын, қысқа, тар, кең.

Үлкен әдемі үйлер , ағаштар, Мега , дүкендер.

Машиналар .

Жұмбақтың жауабын тауып «бағдаршам» екендігін айтады.

-Балалар үш топқа бөлігіп ойын шарты бойынша тәрбиешінің басқарылуымен іс-қимыл арқылы,бағдаршамның түстерін ажырата отырып ойнайды.

Тоқтаймыз

Дайындаламыз

Жүреміз

Бағдаршамнын көздерін ретімен қойып береді.

Рефлексиялық-түзетушілік

Қызыл көзін ашқанда,

Аяғынды баспа алға.

Сары көзін ашқанда,

Қарап қалма аспанға.

Жасыл көзін ашқанда,

Жүре бергін жасқанба

Ұйымдастырылған оқу іс-әрекетіне арласқан балаларды мақтап мадақтау.

Балалар тәрбиешімен бірге қайталап жаттап алады.

Күтілетін нәтиже:

Нені білді: Жолда жүру ережелеріне сәйкес бағдаршамның атқаратын қызметімен және жолда жүру ережесін біледі.

Қандай түсініктерді игереді: Көшеде, жолда , жаяу адам жүретін жол және көліктер туралы түсініктерін қалыптастыруды.

Меңгерген дағдыларымен іскерліктері: «Байқаңдар,балалар!» жаяу адам жүретін жол сияқты жол белгілері туралы білім айыра білуге жетілдіру.

Білім беру саласы: Денсаулық.

Ұйымдастырылған оқу іс-әректе: дене тәрбиесі.

Тақырыбы: Көрікті көктем

Мақсаты: Балаларды бір бағытпен теп-тендікті сақтап жүруді жалғастыру. Төрт тағандап алақан мен тізеге сүйеніп жүруге, қос аяқпен секіре білуді үйрету. Саппен тұруға жаттыққтыру . Мойын , иық және қолдың бұлшықеттерін дамыту. Балаларды көңілді, пысық, ширақ болуға тәрбиелеу.

Іс-әрекет кезеңдері

Педагогтің іс-әрекеті

Балалардын іс-әрекеті

Мативациялық-қызғаушылық

Сәлеметсыздарма балалар көніл күйлерініз қалай?. Мен сендер ге бірнеше сұрақтар қоямын сендер не үшін жиналдындар? Сендер бүгін не істейсіңдер?

Сергіту

Тәрбиеші орман ішімен жүреміз, бір гүл тауып алдым. Бұл қызғалдақтар, сарғалдақтар иіскейыміз.

Тәрбиеші аспанға қарап күн шығып нұрын шашып тұр. Қолды жоғары көтеріп, алақанды ашып, саусақтарды жылытамыз.

Сәлематсыз ба!

Жақсы.

Жаттығу жасймыз.

Балалар аяақтарын жоғары көтеріп жүреді.

Балалар иіскеиді.

Ұйымдастырушылық-ізденістік

Жалпы дамыту жаттығулары.

Б.қ Тұру, қол белде, оңға солға бұрылу. Б.қ Тұру, қол төменде қолды жоғары созамыз. Күннің сәулесіне жеткізем 4-5 рет қайталау.

3. Тұру қол төменде көлдегі суды ұстайық,тікею б.қ келу қайталау.

4. б.қ тіземен тұру қолды тіреп,алға,артқа теңселу. Гүлді иіскеу б.қ келу.

5.Шеңберге тұру шеңбер бойымен оңға қарай жүгіру,содан соң сол жаққа жүгіру,секіру.

Тәрбиеші: Балалар қараңдаршы мен нені көрдім? Бұл не? Ойыншық қоянды көрсету.

Тәрбиеші: Сәлеметсіңбе қоян! Қоян сенің тоның неге сұр.Ал сендер білесіңдер ме? Ал оның неге үсті су қоян судан секірген екен.

Орманға су қайдан келеді? Балалар біз шалшық судан қалай өтеміз? Гимнастикалық тақтайша үстімен жүреміз.

Тәрбиеші: Жарайсыңдар балалар. Мен бір дыбыс естіп тұрмын: ш-шшшшшш. Қане бәріміз тыңдайық, не екен? Бұл жылан ғой. Сәлметсізбе жылан. Балалар жылан неге жүрмейді,ирелеңдейді.

Қане бәріміз ирелеңдеп жүреміз. Төрт-тағандап жүру,жылдамдықтарды арттырып отырады.

Қимылды ойын: Мысық пен торғайлар.

Жәй қимылды ойын «Шеңбердегі доп»

Жалпы дамыту жатығуларын орындайды.

Гимнастикалық тақтаиша үстімен жүреді.

Жыланның аяғы жоқ

Ойынды ойнайды.

Рефлексиялық-түзетушілік

Балалар қандай оқу іс-әрекет болды?

Қандай ойын ойнадық?

Ойын сендерге ұнадыма?

Тыныс алу жаттығулары

Сұрақтарға жауап береді.

Күтілетін нәтиеже:

Орындайды: тепе-тендікті сақтап жүруді, енбектеп тікет жүруді, қос аяқпен секіруді.

Түсінеді: жаттығулардың маңызын.

Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности