Сабақ: Ағылшын тілі Даярлықтобы
Тақырып: «The Land of the magic games»
Мақсаты: Балаларды "What’s your name” "How are you?” тақырыптарға
қатысты өткен жаңа сөздер мен фразалар қайталау, "Wild animals”,
"Body parts”, "Numbers” атауларын ағылшын тілінде дұрыс айту.
Жаңа сөздерін ағылшын тілінде айтуды үйрету.
Міндеттері:
Білімділік: Балалардың сөздік қорын байыту, ағылшын тілінде
жаңа сөздердіжаттау;
Дамытушылық: Ойын арқылы ойлау, есте сақтау, сөйлеу, түсіну,
тыңдау қабілеттерін дамыту. Берілген сұрақтарға
толық жауап беруге үйрету;
Тәрбиелік: Жануарларға деген сүйіспеншілігін арттыру. Балаларға
сабаққа деген қызығушылығын арттыру. Бір бірінді
тыңдау, сыйлау, құрметтеп жүруге тәрбиелеу.
Сөздік жұмыс: a train - пойыз, we - біз, will go - барамыз, by (train) — пойызбен
барамыз.
Көрнекіліктер: Дене мүшелері, пойыз, жабайы аңдардың суреттері,
«Демонстрациялық материал», жануарлар-oйыншықтар, қалпақ,
доп — ойыншық, аудио- плеер, флэшка, магнит тақтасы, пойыз
суреті, конверттер, қиылған суреттер, пойыз, жануарлар.
Әрекет кезеңдері:
I. Ұйымдастыру кезеңі:
T:-Good morning, children!
Ch:-Good morning, teacher!
T:-OK! Stand in a big circle! Let’s sing our song "Hello! How are you?”
Балалар мұғалімді тыңдайды, мұғаліммен ағылшын тілінде өлең арқылы амандасады, қал жағдайын сұрайды. (слайд №1)
T:-OK! Let’s play "A ball” game!
-How are you Kamila?
Kamila:-I’m fine, thank you!
Т:-How are you Malika?
Malika:-I’m good, thank you! etc.
II. Мотивациялық кезеңі:
Балалар бүгін бізде жай сабақ емес, бізде бүгін ерекше күн, біз сендермен саяхат жасаймыз! Біз қалай, немен барамыз екен сендер осы тапсырма арқылы маған айтып бересіндер!
Балалар мұғалімді мұқият тыңдайды.
"Collect the picture!” game (слайд №2)
Балалар суретті жинайды, қойылған сұраққа жауап береді.
T:-OK! Welldone!
Балалар, ал сендер білесіңдер ме ағылшын тілінде қалай болады екен?
T:-OK! Let’s repeat after me!
T:-A train ( train - train — train ) (слайд №3)
Балалар мұғалімді мұқият тыңдап отыр, жаңа сөздер сурет бойынша мұғаліммен бірге қайталайды, естеріңе сақтайды.
T:-What is it?
Ch:-It is a train!
T:-Yes, you are right! We will go by train! (слайд №4)
All together repeat after me! Will go — барамыз , by train — пойызбен.
Бірақ, балалар, пойызға отыру үшін не керек?
Ch:-Билеттер.
T:-Of course. You need the tickets.
Дұрыс айтасындар! Ал пойызға отыратын билеттер сендердің жауаптары болады.
T:-Let’s play a game "Magic hat”!
T:-What’s your name?
Ch1:-My name is Sanjar!
Ch1:-What’s your name?
Ch2:-My name is Alisher!
T:-Ok! Take your seats please! Let’s go!
Балалар өз аттарын ағылшын тілінде айтып береді, бір біріне ағылшын тілінде сұрақ қояды, сұрақа жауап береді.
T:-Stop! Come with me !
-Children! Look around! What do you see?
Ch:-I see the numbers!
T:-Good!
Collect the numbers in order! Now, let’s count! (слайд №5)
T:-Aigerim! Count from 1 to 10, please!
-Good for you! Thank you!
-Ok! Sit down please
Енді мен сендерге жұмбақ қоямын, ал сендерге оны шешу керек.
"I have 2 ears. I have 1 nose. I have 4 legs. I have one tail. Who am I?”
Балалардың жауаптары: a fox, a bear, a hare, a tiger, a wolf, a lion.
T:-Ok! Good for you!
Балалар ойын арқылы өткен сабақ естеріңе түсіріп қайталайды.Балалар жұмбақты шешіп, өткен-жаңа сөздерді қайталайды.
Let’s play another game "What is missing?”(слайд №6)
T:-Good boys & girls!
-Are you tired?
Ch:-Yes!
Ok! Stand up, please! Let’s sing our song "Head & shoulders!”
Балалар сергіту жаттығуын жасайды, мұғалімен бірге қаталайды.
Балалар, қарандаршы, жануарлар сендерді көріп тығылып қалды. Келесі тапсырма сендерге to collect the body parts!
T:-It’s time to play! "Magic cards” game (слайд №7)
-Who is it?
Ch:-It is a bear ( a hare, a wolf, a lion, a tiger, a fox)
Т:-Good for you! Welldone! Great!
Ok! Let’ s play another game "Foxy, foxy let’s play!”
T:-It’s time to go back! Let’s go to the train!
III Рефлексиялықкезеңі:
Балабақшаға қайтып келдік! Балалар орнына отырады, мұғалім балаларға сұрақтар қояды:
T:-Now, children, look at the board! What do you see? What is it?
Ch:-It is a train!
T:-That’s right! Let’s play! "Who is the first?”(слайд №8 )
кім бірінші қойылған сұрақтарға дұрыс жауап береді:
-Сендер бүгін не істедіңдер? Қайда, немен бардыңдар? Қандай ойындар ойынадындар?
Ch:- Әр түрлі ойындар ойнадық -"Magic hat”, "Ball”, "Foxy” etc.(слайд №9)
T:-Сендерге бүгінгі сабақ ұнады ма?Несімен ұнады?
Ch:-Ойындармен, саяхат, пойыз, өлең айтуға, қызық болды
T:-Бүгінгі сабаққа өте жақсы қатыстындар! Сондықтан менде сендерге осындай кішкентай сыйлық бар (смайликтер/ жұлдыздар)
T:-Thank you, children! That’s all! Our lesson is over!
It’s time to say -G