Год: 2012
Страна: Казахстан
Қызылорда облысы Қазалы ауданы
Байқожа елді мекені
№258 негізгі мектеп мұғалімі
Тулепбергенова Гульмира Бакитовна
Сабақтың тақырыбы:
Үшбұрыш және тік төртбұрыш сызу
Сабақтың мақсаты:
а) Оқушыларға «Үшбұрыш және тік төртбұрыш сызу» тақырыбын түсіндіру, «Үшбұрыш» және «Тік төртбұрыш» туралы мәліметтер беру, есептер шығару, білімдерін кеңейту;
ә) Оқушылардың өзін-өзі бағалауын, сын тұрғысынан ойлау қабілетін , есептеп шығару арқылы логикалық, шығармашылық қабілеттерін дамыту;
б) Оқушылардың бойында елжандылық, еңбексүйгіштік, адамгершілік пен адалдық, шапшаңдық пен тазалық қасиеттерін қалыптастыру.Бірінің пікірін бірі тыңдауға тәрбиелеу;
Сабақтың типі: Жаңа білімді меңгерту
Сабақтың түрі: Ойын сабақ
Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап,әңгімелесу,түсіндіру, көрсету
Көрнекілігі: суреттер,геометриялық фигуралар,карточкалар.
Сабақ барысы:
I.Ұйымдастыру кезеңі:
а) Оқушылардың назарын сабаққа аудару
ә)сынып тазалығына мән беру
б) Құрал-жабдықтарын түгендеу
II.Үй тапсырмасын сұрау
III.Жаңа сабақ
Үш нүктеден, үш қабырғадан, үш бұрыштан құралған геометриялық фигура үшбұрыш деп аталады.
Тік төртбұрыштың арама-қарсы қабырғалары тең болады.
2-есеп
Машинаның моделін құрастыру үшін, оның сызбасын жаса.Ол үшін геометриялық фигураларды пайдалан.Төртбұрыш,тіктөртбұрыш,шаршы,шеңбер.
3-есеп
Ш: Үй құрылысында -25 сылақшы
Олардан 19-ы кем тас қалаушы ? сонша жұмысшы
С:Барлығы -? адам
Ш: 25-19=6
25+6=31
25+6+31=62
Ж: Барлығы -62 адам
Кел ойнайық!
«Балық аула»
5-есеп
(Қасқырдың шелегіне балықтың толуына көмектесу)
2 дм 7 см 24 см
+ +
4 дм 3 см 43 см
7 дм 0 см 70 см =7 дм 0 см
7 дм 0 см 70 см
- -
2 дм 7 см 27 см
4 дм 3 см 43 см =4 дм 3 см
6-есеп
(Аюдың шелегіне балықтың толуына көмектесу)
27+а а=43; 0; а-27 а=70; 27;
27+43=70 70-27=43
27+0=27 27-27=0
IV.Қорытынды
(Оқушылаға карточка тарату)
Қ-30+70
О-50+50
Р-15+10
Ы-30+20
Т-80-60
Ы-100-40
Н-25+25
Д-20-10
Ы-60-50
Бүгінгі сабақты сұрақтар қою арқылы қорытындылау.
Үйге тапсырма беру. 4- есеп (168 бет)
Оқушыларды житонмен бағалау.
Скачать урок