Мир учителя
Должность:Администратор
Группа:Мир учителя
Страна:Страны СНГ
Регион:не указан
Бала Тұрар

Год: 2012

Страна: Казахстан

Кызылординская область ,Казалинский район

малокомплектная школа при №103 Карашенгельской школе им К.Пиримова

Учитель начальных классов

Жолмырзаева Анар

Сабақтың тақырыбы:

Бала Тұрар

Сыныбы: 2-4 сынып.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Бала Тұрар кім? Ол туралы толықтырып мәлімет беру. Ой

қозғау стратегиясын пайдалана отырып, оқушыларға сұрақ қою,

жауап беру, топтық жұмыс түрінде өз бетінше жұмыс істеуге,

ізденуге үйрету.

Тәрбиелілік: Ұйымшылдыққа, білімге деген құштарлыққа, татулыққа,

достыққа тәрбиелеу.

Дамытушылық: Есте сақтау, ойлау қабілетін дамыту, сабаққа деген

қызығушылығын арттыру, сөздік қорын байыту,

байланыстырып сөйлеуге үйрету.

Сабақтың типі: Жаңа сабақ

Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, топтық, өз бетінше жұмыс, ой қозғау.

Көрнекілігі: Тірек-сызба, үнтаспа, суреттер

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау

2-сынып

Авторы: Мәдіхат Төрежанов

Өз ізі

  1. Мәтіндегі оқиға жылдың қай кезеңінде болған? Оны неден аңғардың?
  2. Қарға қатысты жазушы қолданған сөзді тап, оқы?
  3. Мәтіннің соңғы сөйлемін қайталап оқы. Осы тілекті қалай түсінесің?
  4. Бір-біріңе жақсы тілектер айтыңдар.

4-сынып.

Авторы: Бедел Тұрсынбаев

Алғашқы көмек

  1. Жазушы қай кезін есіне алады?
  2. Оның әкесінің аңға шығуына кімнің сөзі жел бергендей болды?
  3. Қансонар дегенді қалай түсінесің?
  4. Әкесі мен баласы аңға шығу үшін қалай дайындалды?
  5. Бала неліктен аң аулауға бара алмай қалды?
  6. Баланың шешесі неліктен ренжіді?
  7. Әкелері аң аулаудан келгенде не үшін үйі қуанды?
  8. Өз сөзіңмен аң аулауға кеткен ағаларыңды немесе әкелеріңді қалай күтетініңді әңгімеле.
  9. Басқа қандай ат қояр едің?
  10. Бала өзі Еңбектің ең алғаш қасиетін қалай сезінді?

Қорытынды:

2-сынып

Жақсы, үлгілі болатындай, артымызға із қалдырған білім аламыз.

4-сынып

Әрқашан да ата-анаға қамқор болу, бауырларымызға көмек беруді үйрендік.

Жаңа сабақ:

  1. Ой қозғау.
  2. а) Балалар, мына жазудың мағынасын түсінгілерің келе ме? Онда Ш.Мұртазаның «Бала Тұрар» әңгімесін оқиық.

2) Ал балалар, Бала Тұрардың суретіне қарап, оның қандай бала екенін ассосация арқылы өз ойларыңды жасау керек. Балалар өз ассосация құру арқылы жеткізеді.

2. Мәтінді оқу, мазмұндау.

А) Мұғалім мәтінді оқып береді. Мазмұнын айтып түсіндіремін. Енді осы балалардың ісін рөлге бөлу.

Ә) Жоспар құру (7 минут)

2-сынып әңгіме

Жоспары:

  1. Тұрардың мектепке баруы
  2. Тұрардың жазуы
  3. Атамырзаның күлуі.
  4. Мұғалімнің Тұрарды мақтауы.

4-сынып:

Сурет салады.

Жоспары:

  1. Мейманның сыныпты аралауы.
  2. Тұрардың дәптері.
  3. Тілмаш Тұрар

3-кезең:

Кестемен жұмыс.

Әр сынып тақтадан ассосация құру арқылы кестелік жұмыс орындайды.

4-кезең:

Мәтінмен жұмыс.

А) Тұрардың бейнесін тауып оқу.

Ә) Тұрардың ойын тауып оқу.

Б) Шын мәнінде Тұраға мінездеме беру.






5-кезең: Сұрақ-жауап.

6-кезең: Сөздік жұмыс. Дәптермен жұмы.

7-кезең: Қорытынды. Венн диаграммасы


8-кезең: Үй тапсырмасы. Оқу, мазмұндай.

9-кезең: Бағалау.

Скачать урок

Скачать файл: bala-trar.-zholmyrzaeva-a.doc
Посмотреть онлайн файл:


Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности