link9348 link9349 link9350 link9351 link9352 link9353 link9354 link9355 link9356 link9357 link9358 link9359 link9360 link9361 link9362 link9363 link9364 link9365 link9366 link9367 link9368 link9369 link9370 link9371 link9372 link9373 link9374 link9375 link9376 link9377 link9378 link9379 link9380 link9381 link9382 link9383 link9384 link9385 link9386 link9387 link9388 link9389 link9390 link9391 link9392 link9393 link9394 link9395 link9396 link9397 link9398 link9399 link9400 link9401 link9402 link9403 link9404 link9405 link9406 link9407 link9408 link9409 link9410 link9411 link9412 link9413 link9414 link9415 link9416 link9417 link9418 link9419 link9420 link9421 link9422 link9423 link9424 link9425 link9426 link9427 link9428 link9429 link9430 link9431 link9432 link9433 link9434 link9435 link9436 link9437 link9438 link9439 link9440 link9441 link9442 link9443 link9444 link9445 link9446 link9447 link9448 link9449 link9450 link9451 link9452 link9453 link9454 link9455 link9456 link9457 link9458 link9459 link9460 link9461 link9462 link9463 link9464 link9465 link9466 link9467 link9468 link9469 link9470
Редактор
Должность:Редактор
Группа:Мир учителя
Страна:Россия
Регион:Санкт-Петербург
7 саны. Есептер шығару

Қазақстан Республикасы,Ақмола облысы,Степногорск қаласы,Ақсу кенті

№1 Ақсу орта мектебі

Математика пәнінің мұғалімі

Жумаева А.К.

Сабақтың мақсаты: Оқушыларды 7 санын қосу және азайтудың әдіс-тәсілдерімен таныстыру.

Білімділігі : Сандарқұрамы туралы білімдеріне сүйену, бөліктер бойынша қосу мен азайту амалдарының өзара байланысын нығайту;

Дамытушылығы: Ой –өрістерін, есте сақтау қабілеттерін, логикалық ойын арқылы қиялын, математикаға қызығушылығын дамыту.

Тәрбиелігі: Ұқыптылыққа, ұжымдылыққа, тапқырлыққа тәрбиелеу.

Сабақтың типі: жаңа сабақ

Түрі: Саяхат сабақ

Әдісі: ойын, сұрақ-жауап, баяндау.

Көрнекілігі: оқулық, суреттер, таңбалар, слайдтар, интерактивті тақта.

Сабақтың барысы:

І Ұйымдастыру кезеңі:

а/ Оқушыларды және олардың оқу-құралдарын түгелдеу, сыныпты сабаққа дайындау.

ә/ Психологиялық дайындық.

«5» болсын алар бағамыз,

Білімнен бақыт табамыз.

Өнер-білім көп біліп,

Өсе берсін санамыз.

-Балалар, бізге қонаққа кімдер келген?

-Бүгінгі сабаққа Дара мен досы Айдос келіпті.

-Дара кім?

-Саяхатшы.

-Бүгін Дара бізді өзімен бірге саяхатқа шақырып жатыр екен. Саяхатқа шығамыз ба?

ІІ Үй жұмысын тексеру:

а/ №5 есепті ауызша тексеру

б/ Өткенді пысықтау.

«Нысанаға тигіз» ойыны арқылы сендердің қандай мерген екендеріңді байқайық.

3+4═ 7 5+2+3═ 10

6-3+4═ 7 3+6-5═ 4

ІІІ Жаңа сабақ.
-Олай болса жолға шығуға дайындалайық. Алдымен жол дорбамыздан керекті

оқулықты алып, бүгінгі сабағымыздың тақырыбын біліп алайық.

-Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «7 санын қосу және азайту».
- 7саны туралы не білеміз?
Жеті қазына Жеті жұт Жеті ата
1.Ер жігіт 1. Құрғақшылық 1. Әке
2. Сұлу әйел 2. Мал жұтау 2. Бала
3.Ілім-білім 3. Ауру 3. Немере
4.Жүйрік ат 4. Өрт 4. Шөбере
5.Қыран бүркіт 5. Соғыс 5. Шөпшек
6.Ұшқыр тазы 6. Сел басу 6. Немене
7.Берен мылтық. 7. Жер сілкіну 7. Туажат


-Балалар, бізге жолды көрсететін не керек?

-Карта

-Картаны алып, бүгінгі жүретін жолымызды анықтайық.

Бүгін біз Дарамен бірге құпия сандыққа жетіп, не жасырынғанын білуіміз керек.

Ол үшін спорт алаңынан, өзеннен, орманнан, көгалдан өтіп, сандыққа жетеміз.

-Бүгін біздің жолымызда санға 7-ні қосу және азайту көп кездеседі екен, сондықтан тақтаға назар аударайық.

7-нің ішінде неше бірлік бар? /7 бірлік/

Санға 7-ні қосқанда 7 бірлік алдыға жылжуымыз керек екен. Сонда 1-ге 7-нің қосындысы 8-ге тең.

Айырмада 7 бірлік артқа қарай жылжуымыз керек. Мысалы 10-нан 7-нің айырмасы 3-ке тең.

Оқулықпен жұмыс.

-Енді саяхатымызға шығайық. Алдымен қайдан өтеміз?

СПОРТ АЛАҢЫ

-Спорт алаңынан өту үшін доптардағы сандарды 7-ге қосып, азайту арқылы нәтижесін табуымыз керек.

ӨЗЕН

-Өзеннен өту үшін көпір салуымыз керек. Ол үшін оқулықтағы 67 бетіндегі №2 жаттығу тапсырмасын орындап кесте құрамыз. Кестені алдымен қосындыға құрамыз. Ол үшін қандай саннан бастайтын едік? Теңсіздіктер құрастырып жазу (суреттер арқылы).

-Көпірдің ортасына жеттік, енді төмен түсуіміз керек.Ол үшін 10 санынан бастап кері қарай 7-ні азайтамыз. /көпірдің суреті/

-Тамаша, өзеннен де өттік.Енді қайда барамыз?

ОРМАН

- Балалар шаршаған шығарсыңдар. Отырып, тынығып алайық.Логикалық есеп

Барлығы- 7 қоян, 2 - қоян топтан ажырап кетті

Қалғаны неше қоян?

Шешуі: 7-2 ═ 5 /қоян/

Жауабы: 5 қоян орманда қалды.

КӨГАЛ

-Көгал қандай тамаша! Қане, бір сергіп алайық.

Көк белеске шығайық,

Отырайық, тұрайық.

Жүгірейік екпіндеп,

Көбелекті қуайық.

-Көгалда көбелектер билеп жүріп, қатарды бұзып алыпты. Біз қателескен қатарды табайық.

1 2 3 4 5 6 7 /құстардың суреттері/

САНДЫҚ

-Міне, балалар , сандыққа да келіп жеттік. Сандықты ашу керек қой. Бұл сандықтың кілті екі бірдей түйме екен. Тапсырманы орындау арқылы сандық ашылады.

-Сонда құпия сандықта шарлар жасырынған екен.

Қорытынды: Шарларда берілген тапсырмаларды орындау арқылы жаңа сабақты пысықтау.

Үйге тапсырма: 7 санын қосу және азайту кестесін жаттау.

Бағалау: Жұлдызшалардың өзі 5 деген бағаны білдіреді. Мен де сендерді сабаққа жақсы қатысқандарың үшін жұлдызшалармен бағалаймын.

Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности