link10680 link10681 link10682 link10683 link10684 link10685 link10686 link10687 link10688 link10689 link10690 link10691 link10692 link10693 link10694 link10695 link10696 link10697 link10698 link10699 link10700 link10701 link10702 link10703 link10704 link10705 link10706 link10707 link10708 link10709 link10710 link10711 link10712 link10713 link10714 link10715 link10716 link10717 link10718 link10719 link10720 link10721 link10722 link10723 link10724 link10725 link10726 link10727 link10728 link10729 link10730 link10731 link10732 link10733 link10734 link10735 link10736 link10737 link10738 link10739 link10740 link10741 link10742 link10743 link10744 link10745 link10746 link10747 link10748 link10749 link10750 link10751 link10752 link10753 link10754 link10755 link10756 link10757 link10758 link10759 link10760 link10761 link10762 link10763 link10764 link10765 link10766 link10767 link10768 link10769 link10770 link10771 link10772 link10773 link10774 link10775 link10776 link10777 link10778 link10779 link10780 link10781 link10782 link10783 link10784 link10785 link10786 link10787 link10788 link10789 link10790 link10791 link10792 link10793 link10794 link10795 link10796 link10797 link10798 link10799
Апенова Сауле Тлеужановна
Должность:учитель
Группа:Посетители
Страна:Казахстан,Астана
Регион:Сарыарка
Қазақ тілі пәнінен сабақ жоспары: "Спорт-өмір көркі"

Астана қаласындағы

14 мектеп-гимназиясының

қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімі

Апенова Сауле Тлеужановна

Сабақтың тақырыбы: Спорт-өмір көркі.

Сабақтың мақсаты: 1.Білімділік: Модуль бойынша алған білімдеріне

қорытынды жасау, оны мысалдар арқылы дәлілдей

білуге үйрету.

2.Дамытушылық: Алған білімдерін саралау, кем

тұстарын анықтап толықтыру.

3.Тәрбиелік: Спорт түрлерін білуге, спортпен

айналысуға тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: дәстүрлі

Сабақтың көрнекілігі: слайд-шоу, интерактивтік тақта,үнтаспа.

Сабақтың әдіс-тәсілі: ой қорыту, сұрақ-жауап,ойын,сахналық көрініс.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі:

Амандасу: Амансың ба, аспан ата!

Амансың ба, жер-ана!

Амансың ба, ессенсің бе,

Амансыздар ма, құрметті қонақтар!

Бүгінгі мемлекеттік тіл сабағымыздың тақырыбы: Спорт-өмір көркі.

Сабағымыздың негізгі мақсаты: алған білімдерімізді ортаға салып, жинақтап,нәтиже сабақты өткізу, оқушылардың танымдық қабілетін анықтау, сауатты мемлекеттік тілінде жазу, ауызекісөйлеу дағдыларын қалыптастыру.

Слайд «Спорт-өмір көркі»

Балалар, бұл сөздердің мағынасы қандай? Қалай түсінесіңдер? Осы сөздердің ішінде қандай сөздер таныс? Осы сөздердің ішінде «спорт» біздің сабағымыздың негізгі сөз. (Дәптерге жазу)

Ал спорт деген не?(слайдтер)

Балалар! Бүгін біздің сабағымызға атақты спорттың символы Барыс қонаққа келді.

-Сәлеметсіздер ме! Қалдарын қалай? Мен сіздерге қонаққа келдім. Сіздер туралы көп жақсы сөздер естідім, жақсы оқисыңдар, қазақ тілінен жақсы баға аласыңдар. Ал, кәнеки, көрсетіңдер маған, өз өнерін. Менің қолымда алтын сандық. Бірақ ол сиқырлы. Оның ішінде тапсырмалар бар.

Мұғалім: Жақсы, Барыс. Біз бәрін орындауға тырысамыз. Балалар, уәде береміз бе? Жақсы.

Барыс: 1 тапсырма: Сұрақтарға жауап бер:

1.Сен қандай Қазақстан спортшыларын білесің?

2.Олимпиада чемпиондарын ата

3.Қысқы Азия ойындары қашан өтті?

4.Қай қалаларда өтті?

5.Саған қандай спорт түрі ұнайды?

6. Сен қай спорт түрімен айналысасың?

7.Біздің мектебімізде қандай спорт үйірмелер бар? (слайдтер)

Барыс: 2 тапсырма: Керекті әріпті жаз

Б.., үй..рме, денс..улық, ..нер,ша…ғы, ж..зу, ой..ндар, спортш… .

Сергіту сәті: Кәне,балалар,тұрамыз

Алақанды ұрамыз

Қолды белге қоямыз

Бір отырып,бір тұрып

Біз демалып қаламыз.

Барыс:3 тапсырма: Балалар! Сендер қазақ халқының ұлттық ойындарын білесіңдер ме? Атап қояйық ше.(слайд көрсету)

Ал қазір мен жігіттерді ортаға шақырамын. «Арқан тарту»

Үнтаспадан Ерболат Қүдайбергеновтың әні «Ау, жігіттер, жігіттер!

Жігіттер екіге бөлініп, сөздерді аударады.Мен сөз айтамын, сендер аударып өзіне тартасыңдар. Түсінікті ме?Бастайық.

Өнер-искусство, би-танец, күрес-борьба, мықты-крепкий, күшті-сильный,

ойын-игра, жарыс-соревнования, бәйге-конные скачки, дойбы-шашки, шаңғы-лыжи.

Барыс: Жақсы, балалар, ойынды ойнау білесіңдер, сөздерді аударуды да білесіңдер. Спорт туралы өте көп мәлімет білесіңдер. Ал мен соңғы сандықтан не аламын? Қалай ойлайсыңдар? Дұрыс . Ол бағалар (Баға қою.)

Ал мен сіздермен қоштасамын. Сау болыңыздар!

Мұғалім: Біздің қазақ тілінен ая бойынша спорт тақырыбы «Өнер» аясынына жатады. Біздің қазақ тілі үйірмесінің қатысушылары бір сахналық көрініс дайындады. Тамашалайық.

Алдар Көсе мен Бай.

Бір күні жазда Алдар Көсе қой бағады. Дала ыстық. Қойлар жан-жаққа таралып жүреді.

Алдар Қөсе қараса, ауыл жақтан бай келе жатыр.

Бай Алдар Көсеге :

Эй, Алдар сен бәрін алдайсың ғой. Кәне, мені алдашы.

Алдар Көсе байға қарап:

Байеке, мен сені алдай алмаймын.

Бай: Неге?

Алдар Көсе: Мен адам алдайтын ағаш таяғымды үйде қалдырдым.

Бай: Ал барып кел.

Алдар Көсе: Қалай барамын? Қойларымды қайда жіберемін?

Бай: Жарайды. Мен қарап отырамын.

Алдар Көсе: Мен тез әкеле алмаймын.Жаяу көп жүремін.

Бай: Жарайды. Менің атымды ал. Ол тез сені әкеледі.

Алдар Көсе байдың атына мініп, жымиып, тез ауыл жаққа ұмтылды.

Бай қой бағып қалды. Бір сағат күтеді, екі сағат күтеді. Бай ауыл жаққа қарап қояды, бірақ Алдар Көсе жоқ.

Сонда ғана бай түсінді:

О-о-ой мені алдады! Алдар мені алдады! О-О-О.

Сабақты бекіту: Балалар! Бүгін сабақта біз қандай тақырыпты қайталадық. Не білдік? Не жаңа өзіне алдық?

Үйге тапсырма: 1 қазақтың ұлттық ойын туралы тауып, мазмұндау.

Баға қою.

Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности