link5760 link5761 link5762 link5763 link5764 link5765 link5766 link5767 link5768 link5769 link5770 link5771 link5772 link5773 link5774 link5775 link5776 link5777 link5778 link5779 link5780 link5781 link5782 link5783 link5784 link5785 link5786 link5787 link5788 link5789 link5790 link5791 link5792 link5793 link5794 link5795 link5796 link5797 link5798 link5799 link5800 link5801 link5802 link5803 link5804 link5805 link5806 link5807 link5808 link5809 link5810 link5811 link5812 link5813 link5814 link5815 link5816 link5817 link5818 link5819 link5820 link5821 link5822 link5823 link5824 link5825 link5826 link5827 link5828 link5829 link5830 link5831 link5832 link5833 link5834 link5835 link5836 link5837 link5838 link5839 link5840 link5841 link5842 link5843 link5844 link5845 link5846 link5847 link5848 link5849 link5850 link5851 link5852 link5853 link5854 link5855 link5856 link5857 link5858 link5859 link5860 link5861 link5862 link5863 link5864 link5865 link5866 link5867 link5868 link5869 link5870 link5871 link5872 link5873 link5874 link5875 link5876 link5877 link5878 link5879
Джуматаева Акмарал Болегеновна
Должность:учитель начальных классов
Группа:Посетители
Страна:Казахстан
Регион:Акмолинская область,Бурабайский район, с. Окжетпес
Ашық сабақ математика "9 саны, цифры"

Саяхат –сабақ. 1 сынып «Математика патшалығы»

Тақырыбы: 9 саны .9 цифры.

Мақсаты: - Оқушыларға 9 саны, оның шығуы, сандарындағы орны туралы түсініктерді, 9 цифрын дұрыс жазуды қалыптастыру.

- 2. Оқушылардың танымдық қабілетін, ойлуа деңгейін арттыру.

- 3.Ұқыптылыққа, шапшандыққа баулу. Сбақатағы саналы тәртіпті тәрбиелеу, пәнге деген қызығушылықтарын арттыру.

Сабақ түрі: саяхат сабақ.

Әдіс — тәсілдері: түсіндіру, сұрақ-жауап, қайталау, пысықтау, көрнекілік, өз бетінше жұмыс, ойын.

Көрнекілігі: жұмбақ, полотно, дөңгелектер, әуен, математика патшайымының суреті, поезд, суреттер, тапсырмалар бар карточкалар.

Сабақ барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

-Сәлеметсіздер ме құрметті қонақтар, оқушылар! Бүгін біздің математика сабағымыз ерекше болады, бізге қонақтар келіп отыр. Бір-бірімізге және қонақтарымызға жылы шыраймен жымиып қарайық. Жүректеріңнің жылуы тарасын.

Отырыңдар.

ІІ. Психологиялық дайындық.

1, 2, 3 Сынып іші тып — тыныш.

Жалқаулықты тастаймыз, Сабақты біз бастаймыз.

2. Сабақтың мақсатын құру. Математика сабағының ұраның қайталайық. «Еңбек бәрін жеңбек». Ендеше, балалар, бүгін жаңа тақырып өтеміз, өткенді қайталап, есептейміз, санаймыз, жазамыз, ойланамыз, яғни еңбектенеміз.

Бүгін біз саяхатқа қайда баратынымызды анықтау үшін мына жұмбақты шешуіміз керек.

Жұмбақ:

Мен бәрінен маңыздымын

Шатастырамын сіздерді.

Егер мен бір айналсам,

Басқа сан болып шығамын. 9

-Бүгінгі тақырыбымыз қалай аталады?

-Жарайсыңдар! Біз бүгін « Математика патшалығына» қонаққа барамыз. Математика елінде жалқауларға орын жоқ.







3. Ауызша есептеу. –Саяхатқа поезбен шығамыз. Поезға отыру үшін тізбектеп 1. 0-ден 10 дейін және кері санайық. 2. Ойлан, тап. Түсі бірдей дөңгелектердің орнына сан қойып теңдіктер құрастыру. Карточкамен көрсету.

+ = - =

ЖАҢАЛЫҚ: Алғашқы паравоз Англияда пайда болды оны жасаған Ричард Трейтвик деген инженер. Ол мынадай болды. Суретін көрсету.

4. Жаңа сабақ.

-Балалар , поезд жүру үшін оның вагондарын санап алайық. Неше вагон тиеліп тұр? 8. Вагондар толмай тұр. Бүгінгі тақырыбыз қанадай еді? 9. 9 вагон болу үшін 8 вагонға неше вагон қосамыз? 1

-Қандай теңдік шықты? 8+1= 9

*Кестемен жұмыс 9 болу үшін 8 неше бірлікке артты. 1 бірлікке.

**Поездың дыбысы шығады.Барлғымыз көзді жұмып елестетейік. (ұялы телефоннан шығару)

-Далада аяз, суық. Поезд жылы. Жолда көңілді отыру үшін «Көршісін тап» ойынын ойнайық. (вагондарда көршісін табуға арналған тапсырмалары бар карточкалар тұрады)

…9... … 7… …1... …8... …5... …2...

Математика патшалығына келіп жеттік. (жабық тұрған патшайымды, елді ашу, көпірді ,цифрларды ашу.) Бізді 9 цифры қарсы алып тұр.

9 цифрын әдемілеп жазып үйренейік.

-Мұғалім жазылу үлгісін көрсетеді. Электронды түрде және тақтада.

Жарайсыңдар! 9 цифрымен ойнап алайық.

Сергіту сәті:суретпен сүйемелденеді.

Көріп тұрмыз қаншама жидек?
Секірейік бәріміз сонша рет .(9)
Ал шеңберде неше нүкте, сонша рет.
Қолымызды көтереміз, түсіреміз.
(5).

-Балалар, математика патшайымы жылап отыр, оның басына сабақ оқымаған балалардың кесірінен қара бұлт түнеріп тұр. Патшайымға көмектесу үшін теңдіктер құрастырайық.

5.-Дәптермен жұмыс: -Теңдіктер құрастыр. Полотномен жұмыс тақтада орындалады мұғалімнің түсіндіруімен. Балалар теңдіктерді дәптерге жазады.

8 сары дөңгелекке 1 қызыл дөңгелек, 7 сарыға-2 қызыл, 6 сарыға-3 қызыл, 5 сарыға-4 қызыл дөңгелекті қосу. Қосу, азайту жұмысын жүргізу.

8+ =9 7+ =9 6+ = 9 5+ = 9

+8= 9 + 7= 9 +6 = 9 +5 = 9

9- = 9- = 9- = 9- =

9- = 9- = 9- = 9- =

Сергіту сәті:

Екі бақа бақылдап, Отырмайды томпаңдап. Екеуі де секірсе, Су қоймайды шашырап.

-Жарайсыңдар, бұлттар кетті ме? Жоқ. Енше тағы бір тапсырма орындайық. 6.Өткен тақырыпты қайталау. Өзіндік жұмыс. Оқулықтың 77 бетіндегі № 3 сары түсті карточканы орындау.

3+4= 7см-2см= 5+0 = 3см+6см= 4+4 = 7см-5см= Тексеру. Жауаптарын оқыту.

(Тапсырманы орындап жатқанда бұлттарды алып тастау)

Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности