link1560 link1561 link1562 link1563 link1564 link1565 link1566 link1567 link1568 link1569 link1570 link1571 link1572 link1573 link1574 link1575 link1576 link1577 link1578 link1579 link1580 link1581 link1582 link1583 link1584 link1585 link1586 link1587 link1588 link1589 link1590 link1591 link1592 link1593 link1594 link1595 link1596 link1597 link1598 link1599 link1600 link1601 link1602 link1603 link1604 link1605 link1606 link1607 link1608 link1609 link1610 link1611 link1612 link1613 link1614 link1615 link1616 link1617 link1618 link1619 link1620 link1621 link1622 link1623 link1624 link1625 link1626 link1627 link1628 link1629 link1630 link1631 link1632 link1633 link1634 link1635 link1636 link1637 link1638 link1639 link1640 link1641 link1642 link1643 link1644 link1645 link1646 link1647 link1648 link1649 link1650 link1651 link1652 link1653 link1654 link1655 link1656 link1657 link1658 link1659 link1660 link1661 link1662 link1663 link1664 link1665 link1666 link1667 link1668 link1669 link1670 link1671 link1672 link1673 link1674 link1675 link1676 link1677 link1678 link1679
Нургалиева Надежда Михайловна
Должность:Преподаватель казахского языка и литературы, учитель начальных классов
Группа:Посетители
Страна:Казахстан
Регион:Восточно-Казахстанская область
Ашық сабақ «Құттықтаулар» (6 «а» сыныптардың оқушылармен қазақ тілі сабағы)

Пән : Қазақ тілі

Сынып: 6 «а»

Сабақтың тақырыбы: «Құттықтаулар»

Сабақтың мақсаты мен міндеттері:

Білімділік:Оқушылардың өтілген тілдік материалдарды қаңшалықты меңгергендігін білу мақсатында түрлі топпен жұмыс жүргізу.

Дамытушылық: Тіл дамыту ,ойлай ,сөйлеу білу ,сөздік қорын молайту.

Тәрбиелік: Мемлекеттік тілге деген қызығушылықты арттыру және бір-біріне өзара көмек , мейірімді қарым-қатынас қалыптастыру ,сыныпта топта жұмыс жүргізуде өзгелердің пікірімен санаса білу.

Сабақтың түрі: Қорытынды

Сабақтың әдісі: ой қозғау ,сұрақ-жауап ,әңгімелеу ,ізденіс, топпен жұмыс ,жеке жұмыс, бағалау.

Сабақта қолданылатын көрнекіліктер: Оқулық ,интерактивтік тақта,,кестелер, постерлер, стикерлер, 6 қалпақ ,ойыншықтар.

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру.Амандасу. Психологиялық көніл –күй тұғызу және бір- біріне тілек айту.

-Қайырлы тан,балалар !

Бүгін біз сендерімен сабақты бастау үшін мен сіздердің шеңбер құрап тұруларыңызды сұраймын.

Сағат тілі бойынша бір-бірлеріңізге тілек айтуларыңыз керек.

-Ал енді көнілді көтеріп орындарымызға отырайық.Сіздердің алдыңда үстелде сөздер бар ,сонын аудармасын тауып соның ішінен біреуін таңдап алаңыздар ,бір топқа отырасындар.

-Кімде «адамның жеке сапасы» туралы сөздер сол жаққа отырады.

-Кімде «құттықтаулар» туралы сөздер солар он жаққа отырады.

-Ал кімде «мереке» туралы сөздер олар мына жаққа отырады.Түсінген шығарсыздар ,бүгін біз топпен жұмыс істейміз!

2.Жаңа сабаққа зейін аударту.

-мына таңдағандардың сөздерге қарап кім маған біздің сабақтың тақырыбың айтады?

-Иә,дұрыс бүгін сабақтың тақырыбы « Құттықтаулар» Бұл не сөз? Кім аударады?

-Иә, дұрыс.Жақсы.( Сабақтың тақырыбын және мақсатын ашады - топпен жұмыс жасаймыз,әр түрлі тапсырмалар орындаймыз)

3.Топпен жұмыс.

Сеңдердің алдында постыр жатыр . Соған қазір мына тақырыпқа туралы сурет жасау керек. Бірақ оны жасап, ауызша қорғайсындар. Талаптарды қояйық . Қалай ойлайсындар қандай талаптарды қоямыз?(оқушылар өз ойларын айтады)

*Қалай көрсетесіндер

*Мазмұны қазақша айтуға керек

*Диалог болсын

*Интерпретация

(тапсырма әр топқа беріледі ,топта қалай жұмыс істеу керектігі айтылады)

4.Бекіту. «Постермен жұмыс» 15 мин .Үш топ мүшелері кезекмен шығып ,қорғайды

-Ал,балалар енді әр топ өздеріне де және қөрші топқа баға қояды. Сендердің алдында бағалау беттер ,соны қазір толтырасындар. Бірақ өз тобына баға қоймайсыз,сол жолға кейін көрші топ қоясалады.

(. Әр топ оларды тыңдап өзара бағалап ,тілектерін айтады.Әр топтың қорғауына 5 минут уақыт беріледі. )

5. Сабақтың қорыту.

-Ал,біздің сабақ аяқталды.

-Сеңдер үшін алынған білім нәтижесі қандай болды? Сол үшін сеңдерге топқа екі әр түрлі қалпақ беремін. Есіне түсүріндер қандай түс не білдіреді .содан соң сендерге сөз беремін ,ал сеңдер өз тобында ойландар кім жауап береді.(Әр топқа екі әр түрлі қалпақ беріледі.)

6. Бағалау

Менің ойымша сендер бүгін өте жақсы жұмыс істедіңіздер. Енді бұл сабақтан кейін сендер достарымыздарды, туысымыздарды қалай құттықтауды білесіндер.

Бүгін менің ойымша 1 топқа --- қоямын ,олар бүгін жақсы жұмыс істеді.

2 топқа ---- қоямын ,өткені оларға бүгін барлығы ойдағыдай болмады

3 топқа 3 қояін деп тұрмын ,неге десеңіздер –олардың арасында тапсырманы орындай алмаған балалар бар,көнілсіз. Бірақ оларға келешекте табыс,сенімділік тілеймін.

-Ал қазір сеңдер стикерге не ұнады ,не ұнаған жоқ сабақта ,соны жазып ,тақтаға жапсырындар.Пән : Қазақ тілі

Сынып: 6 «а»

Сабақтың тақырыбы: «Құттықтаулар»

Сабақтың мақсаты мен міндеттері:

Білімділік:Оқушылардың өтілген тілдік материалдарды қаңшалықты меңгергендігін білу мақсатында түрлі топпен жұмыс жүргізу.

Дамытушылық: Тіл дамыту ,ойлай ,сөйлеу білу ,сөздік қорын молайту.

Тәрбиелік: Мемлекеттік тілге деген қызығушылықты арттыру және бір-біріне өзара көмек , мейірімді қарым-қатынас қалыптастыру ,сыныпта топта жұмыс жүргізуде өзгелердің пікірімен санаса білу.

Сабақтың түрі: Қорытынды

Сабақтың әдісі: ой қозғау ,сұрақ-жауап ,әңгімелеу ,ізденіс, топпен жұмыс ,жеке жұмыс, бағалау.

Сабақта қолданылатын көрнекіліктер: Оқулық ,интерактивтік тақта,,кестелер, постерлер, стикерлер, 6 қалпақ ,ойыншықтар.

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру.Амандасу. Психологиялық көніл –күй тұғызу және бір- біріне тілек айту.

-Қайырлы тан,балалар !

Бүгін біз сендерімен сабақты бастау үшін мен сіздердің шеңбер құрап тұруларыңызды сұраймын.

Сағат тілі бойынша бір-бірлеріңізге тілек айтуларыңыз керек.

-Ал енді көнілді көтеріп орындарымызға отырайық.Сіздердің алдыңда үстелде сөздер бар ,сонын аудармасын тауып соның ішінен біреуін таңдап алаңыздар ,бір топқа отырасындар.

-Кімде «адамның жеке сапасы» туралы сөздер сол жаққа отырады.

-Кімде «құттықтаулар» туралы сөздер солар он жаққа отырады.

-Ал кімде «мереке» туралы сөздер олар мына жаққа отырады.Түсінген шығарсыздар ,бүгін біз топпен жұмыс істейміз!

2.Жаңа сабаққа зейін аударту.

-мына таңдағандардың сөздерге қарап кім маған біздің сабақтың тақырыбың айтады?

-Иә,дұрыс бүгін сабақтың тақырыбы « Құттықтаулар» Бұл не сөз? Кім аударады?

-Иә, дұрыс.Жақсы.( Сабақтың тақырыбын және мақсатын ашады - топпен жұмыс жасаймыз,әр түрлі тапсырмалар орындаймыз)

3.Топпен жұмыс.

Сеңдердің алдында постыр жатыр . Соған қазір мына тақырыпқа туралы сурет жасау керек. Бірақ оны жасап, ауызша қорғайсындар. Талаптарды қояйық . Қалай ойлайсындар қандай талаптарды қоямыз?(оқушылар өз ойларын айтады)

*Қалай көрсетесіндер

*Мазмұны қазақша айтуға керек

*Диалог болсын

*Интерпретация

(тапсырма әр топқа беріледі ,топта қалай жұмыс істеу керектігі айтылады)

4.Бекіту. «Постермен жұмыс» 15 мин .Үш топ мүшелері кезекмен шығып ,қорғайды

-Ал,балалар енді әр топ өздеріне де және қөрші топқа баға қояды. Сендердің алдында бағалау беттер ,соны қазір толтырасындар. Бірақ өз тобына баға қоймайсыз,сол жолға кейін көрші топ қоясалады.

(. Әр топ оларды тыңдап өзара бағалап ,тілектерін айтады.Әр топтың қорғауына 5 минут уақыт беріледі. )

5. Сабақтың қорыту.

-Ал,біздің сабақ аяқталды.

-Сеңдер үшін алынған білім нәтижесі қандай болды? Сол үшін сеңдерге топқа екі әр түрлі қалпақ беремін. Есіне түсүріндер қандай түс не білдіреді .содан соң сендерге сөз беремін ,ал сеңдер өз тобында ойландар кім жауап береді.(Әр топқа екі әр түрлі қалпақ беріледі.)

6. Бағалау

Менің ойымша сендер бүгін өте жақсы жұмыс істедіңіздер. Енді бұл сабақтан кейін сендер достарымыздарды, туысымыздарды қалай құттықтауды білесіндер.

Бүгін менің ойымша 1 топқа --- қоямын ,олар бүгін жақсы жұмыс істеді.

2 топқа ---- қоямын ,өткені оларға бүгін барлығы ойдағыдай болмады

3 топқа 3 қояін деп тұрмын ,неге десеңіздер –олардың арасында тапсырманы орындай алмаған балалар бар,көнілсіз. Бірақ оларға келешекте табыс,сенімділік тілеймін.

-Ал қазір сеңдер стикерге не ұнады ,не ұнаған жоқ сабақта ,соны жазып ,тақтаға жапсырындар.

Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности