Дідух Ольга Костянтинівна
Должность:вчитель-логопед
Группа:Посетители
Страна:Україна
Регион:Запорізька
23.10.2014
0
927
0 Затримка мовленнєвого розвитку дитини. Поради логопеда батькам

На сучасному етапі розвитку різноманітних технологій, які швидкими темпами йдуть вперед, проблема мовленнєвого розвитку дитини залишається актуальною темою. Працюючи логопедом мені постійно приходиться відповідати на такі запитання батьків: « А чому моя дитина досі не розмовляє, їй вже три роки?», «Коли необхідно звернутися за допомогою, адже ми свого сина зовсім не розуміємо?», «Чи передається погана звуковимова від одного з батьків до дитини?», «Чого не вистачає моїй дитині, щоб чітко говорити, адже ми купуємо самі кращі іграшки, він в нас вже в три роки навіть комп’ютером вміє користуватись?» і ще дуже багато різних запитань, на які відповідь все ж таки є.

На сьогоднішній день затримка мовленнєвого розвитку є актуальною темою для багатьох батьків. Адже всім хочеться, щоб саме їхня дитина була найкращою, найуспішнішою. Можливо навіть хтось стикався з таким діагнозом ЗМР (затримка мовленнєвого розвитку). Що це? Вирок на все життя? Чи просто вигадки аби залякати? Сьогодні хотілось би звернутися до всіх батьків, кому не байдуже майбутнє їхніх дітей. Всім відомо, що попередити біду краще, ніж потім боротися з нею, коли вона є з усіма її наслідками. А народна мудрість говорить: «попереджений – означає озброєний». Саме найперше і найголовніше ніколи не опускати руки!Давайте розберемося в причині, чому діти все частіше не хотять говорити? Є дві небезпечні позиції – гіперопіка батьків (коли розуміють дитину зі звуку м-м-м-м і показу пальцем на той чи інший предмет, відразу мати чи батько біжать і дають все, що хоче їх малюк. А навіщо дитині говорити? Її і так дуже добре розуміють навіть без слів!), інші – педагогічно запускають своїх дітей (дуже зайняті батьки своїми справами, роботою, комп’ютером, друзями, а дитина розвивається з китайськими іграшками або з іграми на телефоні. Скажіть, з ким їй говорити? Про що? Який розвиток йде в цей момент?)

Я розумію, що в наш зараз дуже складний для всіх час, дуже важко знаходити вільну хвилинку, тому що дійсно приходиться багато працювати, щоб прогодувати свою сім'ю та прийшовши додому хочеться просто розслабитися та відпочити. Тоді треба інакше задавати питання: «А що для нас з вами важливіше – відпочинок чи наші з вами діти, яких ми повинні виховувати, незважаючи ні на які обставини – адже це наш ОБОВЯЗОК!?» Малюки так чекають від нас в першу чергу тепла, любові, казок на ніч, колискових, потішок, віршиків, ігор з ляльками та рольових ігор. Спілкування – це одна з найважливіших потреб кожної людини.

Хотілось би нагадати батькам, що  до трьох років активно формується фразове мовлення та зростання словникового запасу, тому саме в цей період треба звернути найбільшу увагу та приділити максим часу для розвитку мовлення дитини.

Декілька практичних порад батькам:

1.        Спілкуйтеся з дитиною якомога більше, коментуйте свої дії, детально розповідайте про предмети які оточують.

2.        Розмовляйте повільно, грамотно і чітко, ні в якому разі не повторюйте неправильну вимову. Пам’ятайте, що дитині потрібно чути лише правильну мову!

3.        Спонукайте дитину до мовлення, ставлячи їй запитання, поступово ускладнюючи їх.

4.        Багато читайте казок, вчіть переказувати, разом вивчайте вірші, вчіть складати цікаві історії за картинками.

5.        Кожне незрозуміле слово поясніть дитині. Привчайте дітей до вживання слів відповідно літературної норми!

6.        Не втручайтесь в дитячі розповіді, спочатку вислухайте, а потім виправте помилку.

7.        Не допускайте прискореного мовлення дітей. Таке мовлення нерідко свідчить про підвищену збудженість, слабкість нервової системи.

8.        Застерігайте малюків від психічних і фізичних травм, бурхливих проявів гніву і радощів, від перебування серед нервових дітей.

 

9.        Не забувайте хвалити дитину після кожного успіху.

скачать dle 12.1
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Наши услугиМы в соц. сетях

Яндекс.Метрика

    Персональные сообщения