link0 link1 link2 link3 link4 link5 link6 link7 link8 link9 link10 link11 link12 link13 link14 link15 link16 link17 link18 link19 link20 link21 link22 link23 link24 link25 link26 link27 link28 link29 link30 link31 link32 link33 link34 link35 link36 link37 link38 link39 link40 link41 link42 link43 link44 link45 link46 link47 link48 link49 link50 link51 link52 link53 link54 link55 link56 link57 link58 link59 link60 link61 link62 link63 link64 link65 link66 link67 link68 link69 link70 link71 link72 link73 link74 link75 link76 link77 link78 link79 link80 link81 link82 link83 link84 link85 link86 link87 link88 link89 link90 link91 link92 link93 link94 link95 link96 link97 link98 link99 link100 link101 link102 link103 link104 link105 link106 link107 link108 link109 link110 link111 link112 link113 link114 link115 link116 link117 link118 link119 link120 link121 link122 link123 link124 link125
Редактор
Должность:Редактор
Группа:Мир учителя
Страна:Россия
Регион:Санкт-Петербург
Салауатты өмір салты

Казахстан,Акмолинская область,Целиноградский район,с.Новоишимка

Средняя школа №32

Учитель казахского языка и литературы

Жанауова Айнур Бастановна

Сабақтың мақсаты

Білімділік:Оқушыларды жаңа тақырып бойынша өз ойларын жүйелі түрде әңгімелеуге үйрету.

Дамытушылық:Грамматикалық тақырыпты орынды пайдалануға машықтандыру.Қисынды ойлау қабілеттерін дамыту мақсатында әр түрлі тапсырмаларды орындату.

Тәрбиелік Өзін - өзі күте білуге, тазалыққа, ұқыптылыққа, әдемілікке, салауатты өмір салтын қалыптастыруға тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Көрнекі құралдар:оқулық, слайд, үлестірмелі қағаздар

Сабақтың әдіс-тәсілдері: сұрақ- жауап, әңгімелеу, ой қозғау, бес жолды өлеңтоппен жұмыс

Ұйымдастыру кезеңі
Сәлемдесу

Топқа бөлу

Түрлі - түсті қағаздарды түстеріне қарай таратып, сыныпты үш топқа бөлу.

Сабақ ережесін еске түсіру:

Белсенді қатысу
Тыныштық сақтау
Бір - бірімізді тыңдау
Ойымызды ашық айту

Әр топтың топ бақылаушылары болады. Топ бақылаушысы кімнің қалай жұмыс істегенін бақылап отыра бағалайды.Ол үшін мен сіздерге бағалау критериилерін беремін.

Сабақтың барысы:

I. Қызығушылықты ояту

Топтастыру

Қоршаған орта тазалығы

Дұрыс тамақтану

Ұйқы 7-8 сағаттан кем болмауы керек

Дене шынықтыру

Зиянды заттарды қабылдамау

Жеке бастың тазалығын сақта

II. Мағынаны тану

Өзара оқыту.

Мәтінді оқу, хабарлы сөйлемдерден сұраулы сөйлем жасау.

Салауатты өмір салтына дене шынықтыру, спорт, дене тәрбиесі, туризм, халықаралық туризм, табиғатта серуен, таза ауада жүру жатады (ма?). Кешкі тамақтан соң, таза ауада бір-екі сағат серуен құрып, ұйықтаудың пайдасы . Ұйқы 7-8 сағаттан кем болмауы тиіс (пе?). Әр адам жыл сайын бір рет еңбек демалысын тиімді пайдаланғаны жөн (бе?). Барлық кезде тамақты жаңадан дайындап ішкен дұрыс (па?). Адам денсаулығына зиянын тигізетін жат әдеттерден аулақ болған жөн (бе?).

Жалғасын тап.

Мәтін бойынша сөйлемдерді толықтырыңдар.

1.Салауатты өмір салтына…( дене шынықтыру, спорт, дене тәрбиесі, туризм, халықаралық туризм, табиғатта серуен, таза ауада жүру жатады)

2.Кешкі тамақтан соң…

(таза ауада бір-екі сағат серуендеу)

3. Ұйқының пайдасы…( зор)

4. Әр адам жыл сайын …( бір рет еңбек демалысын тиімді пайдаланғаны жөн)

Венн диаграммасы

Салауатты өмір салтын

қалыптастырытын факторлар Салауатты өмір салтына

кері әсер тиетін факторлар

Семантикалық карта

Демеулік шылаулардың түрлері

Сұрау

лық

Күшей

ткіш

Белгі

сіздік

Болым

сыздық

Шектік

Нақтылау

-мыс, -міс,-ау,кейде

+

Ма,ме,ба,бе,па,пе,ше

+

Ғана, тек, кейде

+

-ақ,-ау,-ай,-да,де,та,те

+

-ды, -ді,-ты,-ті, ғой

+

Түгіл, тұрсын, тұрмақ

+

III. Ой толғаныс

Бес жолды өлеңді жазу.

Рефлексия

Не ұнады? Не ұнамады?

Бағалау

Критерийлер арқылы бағалау

Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности