САБАҚ:қазақ тілі мен мен әдебиеті «Ең жақсы мамандық» | Мектеп:«Глубокое негізгі мектебі» | ||||||||||||||||||||||
Күні:20.09.2019 | Мұғалімнің аты-жөні:Капарова Мәдина Аханқызы | ||||||||||||||||||||||
СЫНЫП:6 | Қатысқандар: 9 | Қатыспағандар:- | |||||||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 6.О.6 Тақырып бойынша үйренген сөздерін қолдана отырып,мәтінде көтерілген мәселені шынайы өмірмен байланысу. 6.Ж.2 Эссе тақырыбының желісінен шықпай,әрбір абзацты жүйелі құрастырып,қажетті мазмұнын ашып жазу. | ||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: айтады,анықтаушы сұрақтарды дайындайды | ||||||||||||||||||||||
мамандыққа байланысты тән қасиеттерді жазады,анықтаушы сұрақтарды дайындайды. | |||||||||||||||||||||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: көтерілген мәселені анықтайды, интерпретациялық сұрақтарды ойлап табады. | |||||||||||||||||||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: көтерілген мәселені шынайы өмірмен байланыстырады,шығармашылық сұрақтарды жоспарлайды,эссе жазады.. | |||||||||||||||||||||||
Тілдікмақсат | Оқушыларорындайалады:анықтаушы, интерпретациялық ,шығармашылық сұрақтарға жауап береді,эссе жазады | ||||||||||||||||||||||
Пәнгеқатыстысөздікқорментерминдер: | |||||||||||||||||||||||
Алдыңғы оқу: | Мамандық неден басталады? | ||||||||||||||||||||||
Жоспар | |||||||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | |||||||||||||||||||||
Басы 1-2 минут | Тренинг «Мен қандай қызметкермін?» Топқа бөлу. | Қима қағаздар | |||||||||||||||||||||
Ортасы 7 минут 1 минут 7 минут 1 минут 7 минут 1 минут 7 минут 1минут | Үй жұмысын тексеру. 1-тапсырма: « Мамандық» тақырыбы бойынша үйренген сөздерін қолдана отырып,мәтінде көтерілген мәселені шынайы өмірмен байланыстыру\ «Биопоэма»әдісі (топтық жұмыс) 1.Есімі . Мен қандаймын ? Сүйікті іс-әрекетім 2.Табиғатқа байланысты мамандықтар? 3. Геолог мамандығы не талап етеді? 4.Мамандық неден басталады? 5.Ең жақсы мамандық 6.Менің арманым . 7. Арманымды жүзеге асыру үшін не істеймін? БО:мәтінді түсініп оқып,мамандыққа тән қасиеттерді айтады. 1.Есімі . Мен қандаймын ? Сүйікті іс-әрекетім 2.Табиғатқа байланысты мамандықтар? ББ: үйренген сөздерін қолдана отырып,мәтінде көтерілген мәселені анықтайды. 1. Геолог мамандығы не талап етеді? 2.Мамандық неден басталады? 3.Ең жақсы мамандық КО: мәтінде көтерілген мәселені шынайы өмірмен байланыстырады. 1.Менің арманым 2.Арманымды жүзеге асыру үшін не істеймін? Кері байланыс: «Конверттегі сұрақтар» (өзін-өзі бағалау) 2-тапсырма:мәтін қолдана отырып,сұрақтарды дайындау. «Блум түймедағы» әдісі (жұппен жұмыс) БО: Анықтау мақсатында үйренген сөздерін қолдана отырып, анықтаушы сұрақтарды дайындау. ББ: үйренген сөздерін қолдана отырып, интерпретациялық сұрақтарды ойлап табу. КО: мәтінде көтерілген мәселені шынайы өмірмен байланыстырып,шығармашылық сұрақтарды жоспарлау. Кері байланыс: «Пікір алмасу» (өзара бағалау)
«Ассоциативті қатар» әдісі ( топтық жұмыс). Өз пікірлерін жазуға ұсыну. БО:әр абзацтантірек сөздерді тандап, баламасын жазу. ББ:сөздер мен сөз тіркестерін қатыстырып, сөйлем құру. КО: тірек сөздерді пайдаланып, жазбаша түрде диалог құру Кері байланыс: «Блиц кездесу» (өзін бағалау). Берілген тапсырманы түсіндіреді. 4-тапсырма: «Ең жақсы мамандық » тақырыбы бойыншаэссе жазады. «Кезбе тілші» әдісі.(жеке жұмыс).(1-хабарлайды,2-жиынтық ақпарат береді,3-оқиға орнынан ақпарат ұсынады. БО:сұрақтардыпайдаланып, жазбаша шағын ойтолғаныс жазу: Мамандыққа сұранысты кімдер анықтайды? Зерттеушілердің болжамы бойынша ,болашақта қандай мамандық иелеріне сұраныс көбейеді? Ол неге байланысты? ББ: тірек сөздерді пайдаланып, сөйлемдерді құрастыру Тірек сөздер: мамандық, маман,оқытушы, дінтанушы,таңдау, қызықты, пайдалы, жақсы оқу. КО:Болашақта жоғары сұранысқа ие болатын ең жақсы мамандық туралы эссе жазу. Кері байланыс:«Кері байланыс бутерброды» әдісі. Маған ұнады…,себебі....Келесі жолы....
| карточка | |||||||||||||||||||||
2 минут Соңы | Рефлексия: «Веер» әдісі.(біреуі сұрақ жазады,екіншісі сұраққа жауап береді). | веер пішіндес қағаз | |||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат педия | |||||||||||||||||||||||
Газет,журналдар,энциклопедия | |||||||||||||||||||||||
Саралау — оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау — оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс –Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі). | |||||||||||||||||||||
Барлық оқушыларға: сұрақтар жазылған карточка; тірек сөздері жазылған қима қағаздар; тірек сөздердіңбаламасын жазатын кесте; аударма сөздіктер Оқушылардың басым бөлігіне: көтерілген мәселені анықтайтын тірек сөздер жазылған қима қағаздары; сұрақтары жазылған карточка; тірек сөздері жазылған қима қағаздар; Кейбір оқушыларға: карточкалар тірек сөздері жазылған қима қағаздар |
«Блиц кездесу» (өзін бағалау) - орындаған тапсырманы өзара түсіндіру арқылы білімдерін бағалайды; «Кері байланыс бутерброды» әдісі - бірінші жағымды түсініктеме беріп,кейін құрылымды Маған ұнады…,себебі....Келесі жолы....;
|
| |||||||||||||||||||||
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||||||||||||||||||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: | |||||||||||||||||||||||
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1: 2: | |||||||||||||||||||||||