link7228 link7229 link7230 link7231 link7232 link7233 link7234 link7235 link7236 link7237 link7238 link7239 link7240 link7241 link7242 link7243 link7244 link7245 link7246 link7247 link7248 link7249 link7250 link7251 link7252 link7253 link7254 link7255 link7256 link7257 link7258 link7259 link7260 link7261 link7262 link7263 link7264 link7265 link7266 link7267 link7268 link7269 link7270 link7271 link7272 link7273 link7274 link7275 link7276 link7277 link7278 link7279 link7280 link7281 link7282 link7283 link7284 link7285 link7286 link7287 link7288 link7289 link7290 link7291 link7292 link7293 link7294 link7295 link7296 link7297 link7298 link7299 link7300 link7301 link7302 link7303 link7304 link7305 link7306 link7307 link7308 link7309 link7310 link7311 link7312 link7313 link7314 link7315 link7316 link7317 link7318 link7319 link7320 link7321 link7322 link7323 link7324 link7325 link7326 link7327 link7328 link7329 link7330 link7331 link7332 link7333 link7334 link7335 link7336 link7337 link7338 link7339 link7340 link7341 link7342 link7343 link7344 link7345 link7346 link7347 link7348 link7349 link7350 link7351 link7352 link7353 link7354 link7355 link7356 link7357 link7358 link7359 link7360 link7361 link7362 link7363 link7364 link7365 link7366
Искакова Асемкул Мырзабековна
Должность:преподаватель
Группа:Посетители
Страна:Казахстан
Регион:Кизилординский область, г.Байконур
Ашық сабақ - стиль

Күні: 18.12.2013ж

Уақыты: 14.00

Сыныбы: 8 «Г»

Кабинет: № 56

Мұғалімі: Искакова Ә.

Сабақтың тақырыбы: Стиль, сән және костюм туралы түсінік.

Сабақтың мақсаты: стиль,сән, костюм туралы оқушыларға толық түсінік беру.

- білімділік: оқушының теориялық білімдерін жетілдіру ;

-дамытушылық: эстетикалық талғамы мен шығармашылық қабілетін дамыту ;

-тәрбиелік; оқушыларды іскерлікке, әсемдікке, ұқыптылыққа,жарасымды және сәнді киіне білуге .

Сабақтың типі: аралас сабақ .

Сабақтың түрі: дәстүрлі .

Сабақтың әдісі: топпен жұмыс, интерактивті тақтамен жұмыс.

Сабақтың көрнекілігі: слайдтар.

Пәнаралық байланыс: сызу,сурет.

Сабақтың барысы:

І.Ұйымдастыру кезеңі

ІІ.Үй тапсырмасын тексеру

Тігіс түрлері. Сұрақ-жауап.

ІІІ.Үй тапсырмасын қортындылау

Сыр сандықтан шыққан тігіс түрлері .

ІV.Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Жоспар :

1. Сән-киім кию мәдениеті.Сәннің түрлері.

2. Костюм-белгілі бір ұлттың,тұрақты киім үлгісі.

3. Стиль-мәнер,сипат,ерекшелік.

4. Киімдегі бірнеше-классикалық,спорттық,романтикалық,фольклорлық стильдер туралы түсіндіру.

5. Мектептегі сәнгер ұстаздар.

6. Қазақстандағы сәнгерлер.

V. Сабақты бекіту

Адасқан сөздердің орнын табу.

VІ .Сабақты қорытындылау

Манекенге сәнді көйлек кигізу.

ҮІІ. Үйге тапсырма беру

Стиль түрлеріне сурет салу.

VIІІ. Оқушыларды бағалау

Сабақтың барысы.

І .Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу,назарларын сабаққа аудару.

ІІ.Үй тапсырмасын тексеру кезеңі.

Тігіс түрлері туралы сұрақ-жауаптар.

1.Қандай тігіс түрлерін білесіңдер?

2.Біріккен тігістерді қандай жерлерде қолданамыз?

3.Шеттік тігістерді не үшін қолданады?

4.Әрлеу тігістерін не үшін қолданады?

5.Тігіс түрлерін тізбектеп жазу.

Т-торлап тігу,тепшу.

І-ірі тігім,ілгекті торлау.

Г-гүл тізбекті.

І-ірі тігім.

С-сырып тігу.

ІІІ.Үй тапсырмасын қорытындылау.

Сыр сандықтан шыққан тігіс түрлері.

Сандықта жасырылған әр түрлі тігіс түрлерін алып,олардың қандай тігіс түрі екенін айтып беру.

ІҮ.Жаңа сабақ. Стиль,сән және костюм туралы түсінік.

Оқушылар сән дегеніміз не? Кім қалай түсінеді.

Сән (франц.мода-өлшем,әрекет тәсілі)-киім кию мәдениеті,өмірдің әр түүрлі сферасында жеке талғамның уақытша үстемдік етуі.

Костюм киім-кешек –белгілі бір ұлттың, дәуірдің тұрақты киім үлгісі.

Стиль-мәнер,сипат,ерекшелік. Сонымен қатар стиль сол дәуірдің мәдениетін,сұлулық туралы түсінігін, қоршаған ортаға қарым-қатынасын көрсететін тұрақты,анық,ерекшеленген дәуір тілі.

Киімде бірнеше-классикалық,спорттық, романтикалық және фольклорлық стильдер болады.

Классикалық стиль(қатал, іскер,сәнді киіну) сән әлеміндегі өзгерістерге онша беріле бермейтін барлық киім түрлері кіреді.

Ерлердің классикалық киімдеріне-костюм шалбар,жакет-костюм,ағылшын жакеті, пальтосы,плащ т/

Әйелдердің классикалық киіміне-жеңді көйлек жакетімен,белдемше,блузка немесе жакет,шалбар мен жакет-жейде кіреді.

Классикалық стиль:

Қимылға кедергі келтірмейді,ыңғайлы;

Нәзік реңкті немесе ұсақ суретті жоғары сапалы мата;

Түстері қатты ашық емес және нәзік,тынық;

Аксессуарлар мен әшекейлері ұстамды;

Орташа өкшелі немесе өкшесіз жайпақ аяқ киімдер.

Спорттық стиль-демалыста,спортпен айналысқанда,саяқатқа шыққанда киюге ыңғайлы киімдер

Романтикалық стиль ерекшелігі-қатпарлар,желбіршек,шілтерлер,банттар жиынтығынан тұрады.

Фольклорлық стиль-ұлттық сипаттағы осы заманғы киімдер.Бұл стильде ұлттық ою-өрнектер,кестелер қол жұмыстарының көптеген элементтері кеңінен пайдаланылады.

Оқушылар қазіргі кезде кез келген адамның сәнді киінуіне мүмкіншілігі бар. Тіге білетін және осы іске қызыққан адам өзіне ыңғайлы сәнді бұйым тігіп кие алады.

Осындай сәнді киім тіге алатын біздің мектебімізде көркемдеуші сәнгер, тігінші сәнгер, тоқымашы сәнгер ұстаздар бар.(слайдтан көрсету)

Қазақстандағы сәнгерлерді көрсету.(слайд).

Оқушылар адам тіршілігі үшін аса қасиетті төрт ұғым бар.Музыкасыз-керең,дене тәрбиесінсіз кемтар,суретсіз-соқыр, еңбексіз-мәңгүрт болу.

Осы төрт ұғымның бірін ғана меңгерген жанды біз білгір,дарынды,қабілетті деп ерекше құрметтейміз.

Ал,осы төрт бірдей қабілетті меңгерген адамды «он саусағынан өнері тамған»,адам деп ерекше құрметтейміз.

Ү.Сабақты бекіту. Адасқан сөздердің орнын табу.

ҮІ.Сабақты қорытындылау. Манекенге сәнді көйлек кигізу.

ҮІІІ.Оқушыларды бағалау.

Күні: 18.12.2013ж

Уақыты: 14.00

Сыныбы: 8 «Г»

Кабинет: № 56

Мұғалімі: Искакова Ә.

Сабақтың тақырыбы: Стиль, сән және костюм туралы түсінік.

Сабақтың мақсаты: стиль,сән, костюм туралы оқушыларға толық түсінік беру.

- білімділік: оқушының теориялық білімдерін жетілдіру ;

-дамытушылық: эстетикалық талғамы мен шығармашылық қабілетін дамыту ;

-тәрбиелік; оқушыларды іскерлікке, әсемдікке, ұқыптылыққа,жарасымды және сәнді киіне білуге .

Сабақтың типі: аралас сабақ .

Сабақтың түрі: дәстүрлі .

Сабақтың әдісі: топпен жұмыс, интерактивті тақтамен жұмыс.

Сабақтың көрнекілігі: слайдтар.

Пәнаралық байланыс: сызу,сурет.

Сабақтың барысы:

І.Ұйымдастыру кезеңі

ІІ.Үй тапсырмасын тексеру

Тігіс түрлері. Сұрақ-жауап.

ІІІ.Үй тапсырмасын қортындылау

Сыр сандықтан шыққан тігіс түрлері .

ІV.Жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Жоспар :

1. Сән-киім кию мәдениеті.Сәннің түрлері.

2. Костюм-белгілі бір ұлттың,тұрақты киім үлгісі.

3. Стиль-мәнер,сипат,ерекшелік.

4. Киімдегі бірнеше-классикалық,спорттық,романтикалық,фольклорлық стильдер туралы түсіндіру.

5. Мектептегі сәнгер ұстаздар.

6. Қазақстандағы сәнгерлер.

V. Сабақты бекіту

Адасқан сөздердің орнын табу.

VІ .Сабақты қорытындылау

Манекенге сәнді көйлек кигізу.

ҮІІ. Үйге тапсырма беру

Стиль түрлеріне сурет салу.

VIІІ. Оқушыларды бағалау

Сабақтың барысы.

І .Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу,назарларын сабаққа аудару.

ІІ.Үй тапсырмасын тексеру кезеңі.

Тігіс түрлері туралы сұрақ-жауаптар.

1.Қандай тігіс түрлерін білесіңдер?

2.Біріккен тігістерді қандай жерлерде қолданамыз?

3.Шеттік тігістерді не үшін қолданады?

4.Әрлеу тігістерін не үшін қолданады?

5.Тігіс түрлерін тізбектеп жазу.

Т-торлап тігу,тепшу.

І-ірі тігім,ілгекті торлау.

Г-гүл тізбекті.

І-ірі тігім.

С-сырып тігу.

ІІІ.Үй тапсырмасын қорытындылау.

Сыр сандықтан шыққан тігіс түрлері.

Сандықта жасырылған әр түрлі тігіс түрлерін алып,олардың қандай тігіс түрі екенін айтып беру.

ІҮ.Жаңа сабақ. Стиль,сән және костюм туралы түсінік.

Оқушылар сән дегеніміз не? Кім қалай түсінеді.

Сән (франц.мода-өлшем,әрекет тәсілі)-киім кию мәдениеті,өмірдің әр түүрлі сферасында жеке талғамның уақытша үстемдік етуі.

Костюм киім-кешек –белгілі бір ұлттың, дәуірдің тұрақты киім үлгісі.

Стиль-мәнер,сипат,ерекшелік. Сонымен қатар стиль сол дәуірдің мәдениетін,сұлулық туралы түсінігін, қоршаған ортаға қарым-қатынасын көрсететін тұрақты,анық,ерекшеленген дәуір тілі.

Киімде бірнеше-классикалық,спорттық, романтикалық және фольклорлық стильдер болады.

Классикалық стиль(қатал, іскер,сәнді киіну) сән әлеміндегі өзгерістерге онша беріле бермейтін барлық киім түрлері кіреді.

Ерлердің классикалық киімдеріне-костюм шалбар,жакет-костюм,ағылшын жакеті, пальтосы,плащ т/

Әйелдердің классикалық киіміне-жеңді көйлек жакетімен,белдемше,блузка немесе жакет,шалбар мен жакет-жейде кіреді.

Классикалық стиль:

Қимылға кедергі келтірмейді,ыңғайлы;

Нәзік реңкті немесе ұсақ суретті жоғары сапалы мата;

Түстері қатты ашық емес және нәзік,тынық;

Аксессуарлар мен әшекейлері ұстамды;

Орташа өкшелі немесе өкшесіз жайпақ аяқ киімдер.

Спорттық стиль-демалыста,спортпен айналысқанда,саяқатқа шыққанда киюге ыңғайлы киімдер

Романтикалық стиль ерекшелігі-қатпарлар,желбіршек,шілтерлер,банттар жиынтығынан тұрады.

Фольклорлық стиль-ұлттық сипаттағы осы заманғы киімдер.Бұл стильде ұлттық ою-өрнектер,кестелер қол жұмыстарының көптеген элементтері кеңінен пайдаланылады.

Оқушылар қазіргі кезде кез келген адамның сәнді киінуіне мүмкіншілігі бар. Тіге білетін және осы іске қызыққан адам өзіне ыңғайлы сәнді бұйым тігіп кие алады.

Осындай сәнді киім тіге алатын біздің мектебімізде көркемдеуші сәнгер, тігінші сәнгер, тоқымашы сәнгер ұстаздар бар.(слайдтан көрсету)

Қазақстандағы сәнгерлерді көрсету.(слайд).

Оқушылар адам тіршілігі үшін аса қасиетті төрт ұғым бар.Музыкасыз-керең,дене тәрбиесінсіз кемтар,суретсіз-соқыр, еңбексіз-мәңгүрт болу.

Осы төрт ұғымның бірін ғана меңгерген жанды біз білгір,дарынды,қабілетті деп ерекше құрметтейміз.

Ал,осы төрт бірдей қабілет

Наши услуги



Мир учителя © 2014–. Политика конфиденциальности