Ольга Николаевна
Должность:Редактор
Группа:Команда портала
Страна:Украина
Регион:Харьков
27.04.2014
0
1133
2

Ондық бөлшектерді көбейту

Казахстан, Алматинская область,  Алакольский район

ГУ «Достыкская средняя школа с дошкольным миницентром»

Учитель математики

Мазатбекова  Алия  Нусиповна

Мақсаты:

1.Білімділік:өтілген материалдарды қайталай отырып,ондық бөлшектерді көбейтуге  есептер шығарту,сабақты жалпылау ,тереңдету.

2.Дамытушылық:ондық бөлшектерді  есептеуде логикалық ойлауын дамыту, топпен әрекет етуге қалыптастыру.

3.Тәрбиелік:ынтымақтастыққа,жауапкершілікке,сынды көтере білуге тәрбиелеу

Оқыту нәтижесі

Ондық бөлшектерді көбейтуді біледі,аиықтамасын білу.

Қорытынды жасауға үйрену.Өзін-өзі бағалайды

Сабақтың түрі, типі:

 Қайталау, есеп шығару сабағы

Сабақтың әдісі:

Топтық жұмыс, жеке жұмыс, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, диалог, іздену, ақпарат жинақтау, формативті бағалауды қолдану.

Көрнекіліктер

Үлестірме материалдар, тапсырмалар т.б.

Кезең

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Дифференциация

ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі:

Сәлемдесу

Оқушыларды төрт топқа бөлу:

1 Жай бөлшектер.

2Аралас сан.

3 Ондық бөлшектер.

4 Бүтін сандар.

Әр сандарға  сипаттама беріледі

Топтың ережесін еске түсіру. Топтық жұмыс кезінде сол ережені сақтайсыздар деп ескертемін.

Оқушы топ ережесін кезек –кезек айтып шығу

Топқа бөлу.

Топ ережесін қайталау

 

Өз білімдерін шыңдау:

 

Ой қозғау кезеңі.

Ондық бөлшек анықтамасын беру

Мысалдар келтіру

 

А..Мұғалімнің рұқсатынсыз сыныпқа кіруге және шығуға болмайды.

 

б.Мұғалімнің рұқсатынсыз сынып ішінде жүгіруге болмайды.

Оқушылар топпен жұмыс жасалады.

 

Топ ішінде талқылылап, дәлелдеп топ ішінен бір оқушы түсіндіреді,

 

 

Сергіту сәті

Сан араласқан мақалдар айту .Әр топ біреу.

Оқушылар сергіту сәтіне белсенді қатысу, көңілдерін көтеру.

 

 

 

 Білімдерін

бекіту

Әр топқа тапсырмалар беру

1-топ  № 1087           1-3

2-топ  №  1087          4-6

3-топ  № 1087           7-9

4-топ  № 1084

 

Есептердің шешуі

 

№1087

1)       (3,5+5,63)*0,1=9.13*0.1=0,913

2)      (2.3+8.35)*0.2=10.65*0.2=1.065*2=2,13

3)      (6,31+2,7)*0.3=2.703

4)      (6.1-3.5)*0.01=2.6*0.01=0.026

5)      (14.7+2.5)*0.02=17.2+0.02=17.2*0.01*2=0.172*2=0.344

6)      (16.3+4.9)*0.03=21.2*0.01*3=0.212*3=0.636

7)      (3.5-2.4)*0.001=1.1*0.001=0.0011

8)      (11.7-9.3)*0.002=2.4*0.001*2=0.0024*2=0.0048

9)      (20.1-8.7)*0.003=11.4*0.001*3=0.0114*3=0.0342

Топ бірлесіп ортаға  өз ойларын салып, есепті шығарып қорғайды.

Диалог арқылы өз ойларын түсіндіру

5 сынып оқулығы

 

Қорытынды

Insert әдісі бойынша  сабақтан алған білімдерін жинақтау, талдау.

Әр оқушы кестені толтырып жазады.

 

Не білемін?

Не білдім?

Не білгім келеді?

 

 

 

 

Бұрыннан білемін, Білгім келеді, Білмеймін

Оқушылардың бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинақтау, талдау жазады. Белсенді қатысу.

   

Бағалау

Әр топтың белсенді отырған оқушыларды мадақтап, белсенді емес

отырған оқушыларға ескерту айтылады.

     

Рефлексия

Кері байланыс . "Екі жұлдыз бір тілек" деп аталады. Сабақтың өту барысында оқушылар стикерге өз әсерлерін жазды.

Үй тапсырмасы

Ондық бөлшектерді көбейту материалын оқып келу. №1088       есепті шығару

 

