Редактор
Должность:Редактор
Группа:Мир учителя
Страна:Россия
Регион:Москва
22.11.2016
0
35
0

"Сарыағаш" шипажайы

 

Туктигулова Шолпан Нуртаевна,
қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің  мұғалімі
Космодемьянская атындағы №23 мектеп-лицей Шымкент қаласы,

Оңтүстік Қазақстан облысы,Қазақстан Республикасы

Сабақтың мақсаттары:

 

Т2 .Сөздер мен терминдердің мағынасын  түсіну;

А1. Сөз  көлемі және сөздік қорының алуандылығы . Т3 Мәтіндегі мәліметтерді түсіну және болжау     Т5 Аудиовизуалды материалдарды түсіну және оған дұрыс жауап беру    Ж3 Мәліметтерді  жинақтау.О4. Іріктеп  оқу

 

Күтілетін нәтиже:

Сөйлем мүшелері туралы түсінік алады.Синтаксистік талдау жасайды.Жасалу жолдарын жаттығулар арқылы ажыратуға үйренеді.Материалдар жинақтай отырып,тақырыпқа сай әңгімелеуге дағдыланады.Сөздік қорына жаңа ұғымдар енгізеді.

Қолданылатын ресурстар:

Кіріктірілген модульдер

."Салауатты өмір салты "тақырыбында видеоматериал  көрсетіп,оқу Мәтін, сауықтыру орындарына жасалған жарнамаларвидеоролик . Алматы,2009 "Өнер"баспасы. Аудиоматериал бейнематериал

АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін  бағалау және оқуды  бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”,  “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.

 

 

 

Бағалау критерийлері

                             Дескрипторлар

Мәтіннің мазмұнын айту

Сөздік қорын тексеру

1. Сөздердің айтылу емлесі ережеге сәйкес -1 ұпай

2.Сұрақтарға жауап бере алады 3.Сөздік қорларында10 сөздің аудармасын білу тиіс-3ұпай      4. Сөздер мен терминдердің мағынасын түсінеді.5.Етістің ережесін айта алады-2ұпай.

6.Өздік етістің жасалу жолын біледі.-2ұпай

Алдыңғы оқу

 

 

 

Етістіктің түрлерін қайталау, негізгі және көмекші етістіктер,отбасына,әдептілікке  қатысты мақал-мәтелдер салт сабақты етіс

                                                                                           Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Оқытудың стратегиялары мен әдістері

Сабақ басы

/Жағымды психологиялық ахуал тудыру мақсатында/

  Сәлемдесемін. Сыныптағы оқушылардың келген-келмегендерін түгелдеймін. Миға шабуыл."Салауатты өмір салты "тақырыбында видеоматериал  көрсетіп,оқушылар өз ойларын айтады.

 

 

АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін  бағалау және оқуды  бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”,  “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.

 

 

 Сабақтың ортасы

 

2-тапсырма

 

 

 

 

 

 

Жаңа материалды бекітуге арналған тапсырмалар орындайды

 

 

 

 

 

 

 

Мәтіналды  жұмыс .  Еліміздегі шипажайлар туралы айтып, мәтіндегі ақпараттарды жинақтау үшін түртіп алу стратегиясы арқылы берілген материалдан оқушылар қажетті маңызды жерлерін түртіп, қағазға түсіріп алады. Сұрақтар дайындайды.

 

Мәтіндегі жаңа сөздермен жұмыс жүргізіп,аударма жасайды.  жаңа сөздері бар жай сөйлемдерді жазып алуға тапсырма беремін. 

Етістіктерді жаттығу орындау арқылы анықтап,ерекшеліктерін табады,жасалу жолын анықтап,ережесімен салыстырады.Оқулықпен жұмыс:диалогті жалғастыру .

Шипажайлардың табиғаты, олардың емдері  туралы әңгімелейді.5-тапсырманы орындайды.Сөйлемдерді сөйлем мүшелеріне қарай талдайды.

 

Оқулықтағы тапсырмаларды орындау. Сөздікпен жұмыс.

Диалог құрастыру :"Қандай шипажайларды білемін "Бағалау критерийі: Қазақстандағы сауықтыру орындары туралы   білетін мәліметтер

"Автобус аялдамасы"әдісі бойынша оқушылардың пікірін жазып,кейін оқылады

 

                              

 

     

 

 

 

"Ақпараттар алаңына" шақырамын

Бағалау парақшаларына алған ұпайлары қойылып отырады.Әр айтылған жаңа ақпарат үшін ұпайлар беріледі.

 

 

Синтаксистік талдау жасайды

 

 

 

Орындалған тасырмалар үшін жетондар беріліп,бағалау парақшасына қойылады.

 

 

Белсенділік  танытқан оқушыарға ұпайлар ,смайликтер беіледі.

 

 

 

 

Семантикалық

картамен жұмыс

Кері байланыс

  " Мен нені білдім?"парақшаларын таратып,оқушылардың бүгінгі сабақтан алған әсерлерімен бөлісемін.

 

Бағалау

"Екі жұлдыз ,бір тілек"стикерлерге еліміздегі сауықтыру орындары туралы айтылған ұтымды ойларды анықтап, оқушылар  өз бағаларын береді, сабақтың барысында бағалау парақтарына дескрипторларға сай ұпайларын жазып  отырады,сабақ соңында ұпайлар жинақталып,бағалау шәкілі арқылы жиынтық баға қойылады.

Бағалау шәкілі сабақ соңында ұпайлар жинақталып,бағалау шәкілі арқылы жиынтық баға қойылады."5"-10ұпай

"4"-7ұпай

"3"-5-4ұпай

 

  Сабақтың соңы

Жиынтық бағалау .

Рефлексия  .

Белсенділік танытқан оқушылар марапатталады,ұпайлары саналып,жиынтық баға қойылады

                                   
